Mercedes-CEO is nog niet tevreden met afzwakking brandstofverbod
Er komt in 2035 toch geen volledig verbod op de verkoop van nieuwe auto’s met een verbrandingsmotor. Een zucht van verlichting voor de autobranche, maar volgens Mercedes-topman Ola Källenius kunnen ook de huidige regels desastreus zijn.
Na veel druk vanuit met name de autobranche besloot de EU in december dat de CO2-uitstoot van personenauto’s niet met 100, maar met 90 procent moet zijn teruggedrongen in 2035. Dat betekent dat er een klein beetje ruimte is voor auto’s die nog een vorm van brandstof nodig hebben, al dient dat dan wel weer gecompenseerd te worden door onder meer zogeheten groen staal te gebruiken.
Het gaat dus nog steeds om rigoureuze maatregelen, maar met 90 in plaats van 100 procent krijgen autobouwers en landsbesturen toch iets meer rust. Volgens Mercedes-topman Ola Källenius is het echter nog niet genoeg. In Brussel stelt Källenius tegenover Automotive News dat de 90 procent-regel in zijn huidige vorm effectief alsnog 100 procent betekent, vooral vanwege die eis dat het brandstof verstoken met iets anders moet worden gecompenseerd. Volgens Källenius zullen de regels zelfs in afgezwakte vorm ‘destabiliserend’ werken voor de Europese automarkt.
Volgens hem gaat het allemaal te snel en te ver, ook al vóór 2035. Zo stelt de CEO ook voor dat de eerdere versoepeling die autofabrikanten drie in plaats van één jaar de tijd geeft om de gemiddelde CO2-norm van 2027 te halen, moet worden uitgesmeerd over in totaal vijf jaar. Wat wil Källenius dan wel? Meer maatregelen om het bestaande wagenpark schoner te maken, bijvoorbeeld in de vorm van het stimuleren van synthetische brandstoffen. “We hebben geen discussie over de noodzaak van schonere auto’s, maar wel over hoe dat doel moet worden bereikt”, zegt Källenius.
PRIVATE LEASE Mercedes-Benz
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Mercedes-Benz E-klasse 350 Avantgarde|Youngtimer|1e Eigenaar|Origineel Nederlands
- 2005
- 167.921 km

Mercedes-Benz B-klasse 180 Ambition *NAVI*CRUISE-CONTROL*1ste Eign*SLECHTS 43dkm*NIEUWSTAAT*
- 2013
- 43.667 km

Mercedes-Benz A-klasse 250 e AMG Line / Night/ Sfeerverlichting
- 2022
- 71.266 km
Lees ook

Opvallend veel knoppen voor gloednieuwe Mercedes-AMG GT 4-Door

Nieuwe Mercedes-Benz GLB €5.500 goedkoper door nieuwe versie

Elektrische Mercedes-Benz CLA Shooting Brake duizenden euro's goedkoper als CLA 200

Brute AMG's uit de jaren 90 vind je vooral in Japan waar ze cult zijn maar ook hier stijgen prijzen

