Mercedes-Benz CLS Shooting Break bijna klaar

Mercedes-Benz CLS Shooting Brake
Mercedes-Benz CLS Shooting BrakeMercedes-Benz CLS Shooting BrakeMercedes-Benz CLS Shooting BrakeMercedes-Benz CLS Shooting BrakeMercedes-Benz CLS Shooting BrakeMercedes-Benz CLS Shooting BrakeMercedes-Benz CLS Shooting BrakeMercedes-Benz CLS Shooting BrakeMercedes-Benz CLS Shooting Brake
Mercedes-Benz gaat weer een nieuwe niche starten: die van de vierdeurs Shooting Break. De CLS Shooting Break verkeert inmiddels in het laatste stadium van de ontwikkelfase, blijkt uit het feit dat de auto vrijwel ongecamoufleerd rondrijdt.

Mercedes-Benz heeft weer een gat in de markt gevonden: de shooting brake in het E-segment. De CLS -op zichzelf al een nichemodel- gaat als basis dienen voor het nieuwe derivaat. Mercedes-Benz heeft ons vanaf 2010 de gelegenheid gegeven om te wennen aan een dergelijke auto. Toen debuteerde in Peking namelijk de Concept Shooting Break (Mercedes-Benz zal bij het productiemodel dus ook 'break' in plaats van 'brake' gebruiken).

De CLS-basis geeft al een duidelijk inzicht in de motoriseringen die we kunnen verwachten in de Shooting Break. Reken op de CLS 350 Shooting Break als basisversie. Die heeft 306 pk. Vervolgens is er de CLS 500 met 435 pk, al dan niet met 4Matic vierwielaandrijving. Bij de diesels zijn er de CLS 250 CDI met 204 pk en de CLS 350 CDI met 265 pk. Die laatste versie is er optioneel ook met 4Matic. De enige vraag is of Mercedes-Benz ook met een 525 pk sterke AMG-versie komt.

We weten in ieder geval al dat de CLS Shooting Brake niet debuteert op de Autosalon van Genève. Mercedes-Benz wil in Zwitserland alle aandacht richten op de nieuwe A-klasse. De autoshows van Peking of New York, allebei in april, zijn belangrijke opties voor de onthulling van de Shooting Brake.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (27)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.