AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Meer nieuwe auto's verkocht via internet
In 2012 koopt zeven tot vijftien procent van de particulieren zijn auto direct via internet. Bij zakelijke kopers is dat vijftien tot dertig procent. Dat blijkt uit onderzoek waaraan onder meer honderden lezers van AutoWeek deelnamen.
Voor de aankoop van een auto gaan in de toekomst steeds minder mensen naar de dealer. Van de particulieren koopt in 2012 zeven tot vijftien procent van de mensen zijn nieuwe auto via internet. Bij kopers van een auto van de zaak is dat zelfs vijftien tot dertig procent. Dat blijkt uit onderzoek van The Future Institute, waaraan onder meer honderden lezers van AutoWeek hebben deelgenomen. Nu koopt nog bijna niemand een nieuwe auto via internet.
Degenen die aangeven een auto te willen kopen via een website verwachten wel dat de afzender daarvan duidelijk is. Dat moet een dealer of de importeur zijn. Ook moeten zaken over onderhoud en garantie duidelijk zijn. Verder hoopt de consument dat de levertijd korter is bij een bestelling via internet en dat de prijs scherp is.
De deelenemers aan het onderzoek geven aan dat kopen via internet breed is geaccepteerd. Ook wordt het kopen van een auto een steeds rationeler proces en vinden mensen het prettig om in hun eigen omgeving zo'n beslissing te maken. In de zakelijke markt zijn de snelheid van het internet en de hoop op een gunstige prijs de voornaamste motieven om te kopen via het internet.
Plaats een reactie
Lees ook
Volvo V70 D5 – 2010 – 509.416 km - Klokje rond
Nieuws
Elektrische Ford Mustang Mach-E gaat échte Mustang achterna
Nieuws
Audi Concept C in productie: elektrische opvolger van TT én R8
Nieuws
200.000 boetes uitgeschreven voor niet betalen tol A24
Nieuws