Mazda 6 Sportbreak weer met 20 procent bijtelling
Het gaat om de 2.2 SkyActiv-D turbodiesel met een vermogen van 150 pk. Schakelen gaat met de hand via een zesbak. Uiteraard voldoet ook de sedan nog aan de eisen voor 20 procent bijtelling. Het hebben van een stationwagon met 20 procent bijtelling is erg belangrijk in de middenklasse, omdat er traditioneel meer stationwagons dan sedans worden verkocht in dit segment.
Om deze leasemijlpaal luister bij te zetten, heeft Mazda twee SkyLease-uitvoeringen in het leven geroepen. De gewone SkyLease biedt een geïntegreerd Mazda-navigatiesysteem met TomTom software, Bluetooth met multifunctionele spraakbesturing, parkeersensoren achter, City Safety veiligheidssysteem, cruise control, dual zone climate control en 17-inch lichtmetalen wielen. De prijzen starten bij 31.990 euro.
Dan is er ook nog de SkyLease+, die het volgende aan de uitrusting toevoegt: RVM (dodehoekdetectie), bi-xenon koplampen met AFS (adaptieve bochtenverlichting), LED-dagrijverlichting, LDW (Lane Departure Warning), HBC (High Beam Controle, automatisch dimmend grootlicht), parkeersensoren vóór en stoelverwarming vóór.
De lagere CO2-uitstoot heeft nog een gunstig neveneffect: de CO2-taks is ook lager. Dit vertaalt zich in een catalogusprijs die tot wel 1.100 euro lager ligt dan voorheen.