AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Lichte stijging autoverkoop in mei
1,8 procent in plus
201

De verkoop van nieuwe auto's in Nederland is in mei licht gestegen. Volgens cijfers van brancheorganisaties Bovag, RAI Vereniging en RDC werden er vorige maand 36.952 nieuwe personenwagens op kenteken gezet, een stijging met 1,8 procent in vergelijking met een jaar eerder.
Het is het grootste aantal verkochte auto's in een meimaand sinds 2012. De bestverkochte merken in mei waren Volkswagen, Renault, Opel, Peugeot en Kia. Qua modellen was de Volkswagen Polo het populairst, gevolgd door de Ford Fiesta, Kia Picanto, Renault Clio en Volkswagen Up!.
Sinds begin dit jaar komt de verkoop van nieuwe auto's op 206.506 voertuigen. Dat komt neer op een groei van 11,5 procent.
In AutoWeek 23, die woensdag 6 juni verschijnt, uitgebreidere cijfers en analyse.
Lees ook
Nieuws

Kia EV9 in detail: Level 3-autonomie, 828 liter ruimte
Nieuws

Geen Autosalon in Brussel in 2024
Nieuws

Opel belooft spannend nieuws: meer van de Manta?
Nieuws

Toekomstige BMW's krijgen rustiger design

Rover 75 2.5 V6 Classic (2000) - 405.772 km - Klokje Rond
Autotest

Test Porsche 911 Carrera T - lichter, luider, leuker
Lezersreacties (201) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.