AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
JMB Optimering tilt Ferrari LaFerrari naar 1050 pk
16
Wij zouden een in beperkte aantallen geproduceerde LaFerrari liever origineel willen houden, maar voor sommige mensen is de drang om zich binnen dit exclusieve clubje te onderscheiden blijkbaar te groot. Voor die perfectionisten heeft het Zweedse JMB Optimering heuse chiptuning voor de ultieme Ferrari in de aanbieding.
Standaard is de LaFerrari al goed voor 963 pk, maar door de Zweedse bemoeienis knalt de auto door de magische 1.000 pk-grens. De opgefokte versie staat namelijk met 1.050 pk in de boeken.
Procentueel gezien is dit dus niet een enorme vermogensimpuls, maar JMB Optimering claimt 'significante verbeteringen' op prestatiegebied. Dat belooft wat, aangezien de gewone LaFerrari al in 15 seconden naar 300 km/h sprint.
De Zweedse tuner past de LaFerrari verder niet aan, dus de hypercar moet met z'n reguliere remmen en aerodynamica de extra krachten beteugelen.
Ferrari bouwt slechts 499 exemplaren van de LaFerrari. Al deze auto's waren al vóór de onthulling op de salon van Genève in 2013 uitverkocht.