Japans alternatief voor plaatstaal: houtpulp!

Cellulose-nanovezels lichter en sterker

Lexus RC Toyota plaatstaal carrosserie
Japanse onderzoekers werken aan een bijzonder alternatief voor staal dat in de auto-industrie toegepast kan worden. Het wordt gewonnen uit houtpulp en zou in veel opzichten beter zijn dan traditionele materialen.

Toyota onderzoekt samen met de universiteit van Kyoto en toeleverancier Denso de mogelijkheden van cellulose-nanovezels voor de toepassing in auto's. Dat meldt persbureau Reuters. De vezels worden gewonnen door houtpulp af te breken en kunnen dan in kunststof worden verwerkt. Dat is enerzijds een betaalbaar proces – heel belangrijk om de productiekosten laag te houden – en anderzijds levert het een materiaal op dat vijfmaal zo sterk moet zijn als staal. Bovendien betekent het een gewichtsreductie tot één vijfde van het gewicht van staal.

"Dit is de goedkoopste toepassing van cellulose-nanovezels met het beste resultaat", vertelt professor Hiroaki Yano tegen Reuters. "Daarom ligt de focus nu op toepassing in de auto- en vliegtuigindustrie."

Lezersreacties (57)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.