AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Jaguar tussen wal en schip
12
Geen goede berichten voor Jaguar. Het merk staat samen met Land Rover op het punt om te worden overgenomen door het Indiase Tata. Nu blijkt dat het daarna meteen weer wordt doorverkocht.
Jaguar komt er na de overname door Tata niet best vanaf. In de Amerikaanse media is door een insider bij Tata verteld, dat zodra het merk is overgenomen, het meteen weer wordt afgestoten. Nu vallen Land Rover en Jaguar nog onder de vlag van Ford. Dat stoot de merken af om geld in het laatje te krijgen.
De Engelse merken zijn alleen met z'n tweeën te koop. Aan Land Rover valt nog wel wat te verdienen, maar Jaguar is immer verliesgevend. Toen de overnamedans begon, was ook het Indiase Mahindra geïnteresseerd in de twee merken en er heeft zich ook een Amerikaanse investeerder gemeld. Wellicht dat die nog brood zien in Jaguar.
De bron van de Amerikaanse media meldt dat Tata in India een 450 hectare groot perceel heeft gekocht om de productie van Land Rover in de toekomst onder te brengen. Al sinds het einde van vorig jaar wordt geroepen dat de overname 'bijna rond' is. Maar tot nu toe zijn er nog geen officiële berichten uit India dat de buit binnen is.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Jaguar I-Pace EV320 S 90 kWh|BTW|Org NL NAP|1ste Eig|3-Fase|Facelift|Trekhaak|Edition S|Meridian|CarPlay|DAB|Dealer Onderhouden
- 2020
- 79.550 km
€ 27.911

Jaguar I-Pace EV400 HSE First Edition 90 kWh I Luchtvering I Full options I Head up I
- 2018
- 98.157 km
€ 20.950

Jaguar E-Pace D150 R-Dynamic | Dealer Onderhouden | Origineel Nederlands geleverd | Trekhaak
- 2018
- 73.599 km
€ 19.900
Lees ook
Autotest

De nieuwe elektrische Jaguar wordt echt wild voor een EV

Wouter Nieuwveld (73) betaalt de garagerekeningen van zijn Jaguar XJ8 met liefde

Jaguar XKR 5.0 V8 Supercharged (2009) - Op de rollenbank
Nieuws

Modellenoffensief JLR: elektrische Range Rovers en Jaguar komen nog dit jaar
Nieuws
