AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Italiaanse nieuwkomer: Calafiore Cars
Hypercar naar Top Marques
5
Calafiore Automobili is een nieuwe speler in supercarland. Althans, dat wil de nieuwkomer doen geloven. Volgende week laten de Italianen hun eerste creatie zien tijdens Top Marques.
Calafiore Automobili is een kersverse fabrikant uit Vicenza, een stad die zo'n zestig kilometer ten zuiden van Venentië ligt. Volgende week wordt de C10 vanuit Vicenza naar Monaco verscheept, net op tijd voor Top Marques.
De komst van de C10 wordt vandaag met een aantal duistere afbeeldingen wereldkundig gemaakt. Op papier lijkt de auto zich te kunnen gaan meten met superexoten van McLaren, Ferrari en Lamborghini. Calafiore spreekt namelijk over een dankzij de toepassing van koolstofvezel lichtgewicht spierbundel met een 1.013 pk sterke V10 aan boord. Over een week weten we meer, op 19 april beleeft de auto zijn publieksdebuut tijdens Top Marques in Monaco.
Lees ook
Nieuws

Toyota geeft gebruikte GR Yaris extra kracht
Gebruikersreview

Smart #3 66kWh Brabus (2026)
Nieuws

Er is nog maar één Porsche 911 onder de 2 ton – Back to basics
Op Zoek Naar

Deze occasions zijn extreem: rijdende sigaren voor ultiem rijgenot in de open lucht
Gebruikersreview
