Ingereden: Mazda 6
Eind jaren tachtig en medio jaren negentig waren Japanners in Europa niet aan te slepen. De Nissan Primera en Honda Accord bevolkten de Nederlandse wegen meer dan in latere jaren en ook de Mazda 626 was niet aan te slepen. Betrouwbaarheid had z'n fans. De Mazda 6 uit het Zoom-Zoom-tijdperk heeft het minder gedaan dan z'n voorgangers, z'n opvolger wist helaas ook niet boven de verkoopcijfers van vooral de Duitse concurrentie uit te steken.
Nu probeert Mazda het opnieuw met de 6, een auto die opvalt door z'n sportieve uitstraling en inventieve Skyactiv-technieken. Wij spraken met Jur Raatjes van Mazda Nederland over het wel en wee van de kakelverse 6.
"De Sportbreak was al vanaf oktober 2012 te bestellen, de Sedan kwam in februari van dit jaar op de markt. In 2012 hebben we 511 exemplaren op kenteken gezet, dit jaar wijst de teller 497 aan", vertelt Raatjes. "Zo'n zestig procent kiest voor een benzineversie, 40 procent neemt liever de diesel mee naar huis. Let wel, in 2012 was er nog geen diesel leverbaar."
Mazda mag tevreden zijn met de verkoopcijfers, ze lijken namelijk aan te sluiten bij de prognoses. "We merken dat het dieselsegment aardig aantrekt vanwege de 20 procent bijtelling op de Sedan met 150 pk," legt Raatjes uit. "De meest verkochte krachtbron is dan ook de Skyactiv-D met 150 pk in Skylease Plus-uitvoering." Welke auto's laat men dan bij de Mazda-dealer achter voor de nieuwe 6? "Vooral zakelijke auto's van merken als Audi, BMW en Opel." Vanaf september komt deze krachtbron overigens ook in de Sportbreak te liggen. "Daar kijken we behoorlijk naar uit!"
Had je deze auto's al gezien?

Mazda 6 2.0 GT-M Line climatronic, afneembare trekhaak, stoelverwarming enz NAP
- 2011
- 152.829 km

Mazda 6 Sportbreak 2.0 SkyActiv-G 165 6AT Business /Leer/Trekhaak/ RIJKLAARPRIJS | DEMO
- 2023
- 56.256 km

Mazda 6 Sportbreak 2.0 Business+ Automaat | Navi | Autom. Airco | Cruise Control | LMV | PDC | Elekt. Ramen | Sportstoelen | Privacy Glass | APK tot 12-06-2026!
- 2012
- 218.853 km