In het wild: Saab 9-4X (2011)

Gemiste kans

Saab 9-4X
Saab is niet meer. Deze 9-4X als een van de eigenaardige pareltjes van een onder GM-invloed actief merk gelukkig nog wel!

Saab heeft in zijn laatste levensfase een aantal merkwaardige modellen de deur uit gestuurd. Door de verbintenis met General Motors werden diverse GM-platformen gebruikt voor onder andere de 9-3 en 9-5. Voor de 9-7X die tussen 2005 en 2009 aan de man werd gebracht werd een Chevrolet Trailblazer als basis gebruikt en voor deze 9-4X haalde Saab een SRX uit het magazijn van Cadillac. Ook bij Subaru werd leentjebuur gespeeld. Zo werd de Impreza Plus tussen 2004 en 2005 als Saab 9-2X verkocht, compleet met eigen front én eigen kont. Die lijst was langer geworden als Saab de 9-6X daadwerkelijk op de markt had gebracht, een tot Saab omgetoverde Subaru Tribeca die voortijdig werd afgeschoten.

Terug naar de 9-4X, een model waarvan slechts 7 exemplaren in ons land te vinden zijn. Dit exemplaar - gevonden bij een handelaar in Almere - stamt uit 2011 (het enige productiejaar) en kreeg in 2014 voor het eerst Nederlandse bodem onder zijn wielen. Onder de kap een 2,8-liter V6 met drukvulling, goed voor liefst 300 pk en 400 Nm koppel. Dat vermogen gaat via een zestrapsautomaat naar alle vier de wielen. Wie vol het gas intrapt, moet daarmee in 8,3 tellen naar een snelheid van 100 km/h schieten. Zijn topsnelheid ligt op 230 km/h. Geen verkeerde waarden voor een 2.000 kilo wegende SUV.

Nog harder vloeken in de Saab-kerk: de 9-4X had helemaal niets met Zweden van doen. De auto werd nota bene in Mexico in elkaar geschroefd. Naar verluidt zijn er in totaal 457 exemplaren gebouwd.

Lezersreacties (34)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.