Hyundai en Kia moeten Amerikanen compenseren
Het regende klachten dat auto's van de Koreanen meer verbruikten dan beloofd en die klachten zijn nu gegrond verklaard. Dat meldt de Financial Times. Hyundai en Kia trekken in paginagrote advertenties in kranten het boetekleed aan en verklaren dat de miscalculatie is ontstaan door een procedurefout in het eigen testcentrum. Het concern gaat het teveel aan brandstof vergoeden, plus een extraatje voor het ongemak.
Het gaat om auto's die sinds 2010 in Amerika verkocht werden. Eigenaars krijgen de onverwachte brandstofkosten terug die ze al betaald hebben en ontvangen deze compensatie voor de verdere periode waarin ze hun Kia of Hyundai berijden. Al met al zal de schade voor het Zuid-Koreaanse bedrijf in de honderden miljoenen lopen: een geschatte 243 miljoen dollar ineens en dan nog vijf tot zeven jaar 81 miljoen dollar per jaar. Maar Hyundai en Kia vrezen vooral de imagoschade op de zeer belangrijke Amerikaanse markt. De omzet bedraagt er 24 miljard dollar en dat is een derde van de wereldwijde omzet van het concern.
Persvoorlichter Mike Belinfante heeft het nieuws in de Verenigde Staten gevolgd, maar stelt dat het brandstofverbruik in Europa op een andere manier gemeten wordt. "Door onafhankelijke instituten als de TÜV en de RDW, waarbij er absoluut niet gesjoemeld kan worden. Wat de Financial Times schrijft, is speculatief. De Aziatische merken doen het minstens zo goed als de eigen merken en daarom is de pers misschien geneigd ze met argusogen te volgen. Maar op Nederland en Europa heeft deze Amerikaanse kwestie geen enkele invloed."
PRIVATE LEASE Hyundai
