Michiel Willebrands wordt niet snel enthousiast van een elektrische auto maar als hij hoort dat zijn gesprekspartner in de guitige Honda E rijdt, verandert dat. Dat komt natuurlijk ook door het vriendelijke retro-achtige uiterlijk van de E. En als Michiel en Stéphan het over auto’s hebben, dan gaat het al gauw over oude auto’s. In de nieuwste AutoWeek Classics gaat het over de Simca 1100 Ti en de Peugeot 205 GTI, die beide zeer veel voor het fenomeen hot hatchback betekend hebben. Terug naar het heden: waarom komt Suzuki met de Across, de gerebadgede Toyota RAV4? En heeft de Bentley Bentayga eindelijk goede achterlichten? Genoeg om over te praten dus.
Signalement
| Merk | Honda |
|---|---|
| Model | e Advance |
| Carrosserie | 5-deurs, hatchback |
| Transmissie | automaat |
| Aandrijving | achterwielaandrijving |
| Nieuwprijs | € 39.785 |
Specificaties
| Brandstof | elektrisch |
|---|---|
| Motor | 1 elektromotor |
| Maximaal vermogen | 113 kW / 154 pk |
| Maximaal koppel | 315 Nm |
| Accu capaciteit (bruto) | 36 kWh |
| Lengte / breedte / hoogte | 3.894 mm / 1.752 mm / 1.512 mm |
| Wielbasis | 2.530 mm |
| Massa leeg | 1.525 kg |
| Laadvermogen | 330 kg |
| Aanhangermassa geremd / ongeremd | 0 kg / 0 kg |
| Banden | 185/60R16Prijzen |
| Topsnelheid | 145 km/h |
| Acceleratie 0-100 km/h | 9,5 s |
| Stroomverbruik (WLTP) | 18,0 kWh/100km |
| CO2-uitstoot | 0 g/km |
| Actieradius (WLTP) | 220 km |




