De guitige Honda e waar Stéphan (weer) mee op pad is, kan geen groter contrast vormen met de andere elektrische auto die in deze Spiegel ter sprake komt: de imposante nieuwe Hummer. Weer een nieuwe EV in retro-stijl, Michiel kan het wel waarderen. In de snel veranderende autowereld bestaan er gelukkig ook nog vaste waarden, zoals de hot hatchback. Hyundai presenteert de i20 N volgens traditioneel recept: een potige benzinemotor en een handbak, verpakt in een lekker wild jasje. Ook de nieuwe Fiat 500e 3+1 komt ter sprake, en Stéphan is bang dat zijn vrouw er eentje wil hebben.
Signalement
| Merk | Honda |
|---|---|
| Model | e |
| Carrosserie | 5-deurs, hatchback |
| Transmissie | automaat |
| Aandrijving | achterwielaandrijving |
| Nieuwprijs | € 35.330 |
Specificaties
| Brandstof | elektrisch |
|---|---|
| Motor | 1 elektromotor |
| Maximaal vermogen | 100 kW / 136 pk |
| Maximaal koppel | 315 Nm |
| Accu capaciteit (bruto) | 36 kWh |
| Lengte / breedte / hoogte | 3.894 mm / 1.752 mm / 1.512 mm |
| Wielbasis | 2.530 mm |
| Massa leeg | 1.525 kg |
| Laadvermogen | 330 kg |
| Aanhangermassa geremd / ongeremd | 0 kg / 0 kg |
| Banden | 185/60R16Prijzen |
| Topsnelheid | 145 km/h |
| Acceleratie 0-100 km/h | 9,5 s |
| Stroomverbruik (WLTP) | 18,0 kWh/100km |
| CO2-uitstoot | 0 g/km |
| Actieradius (WLTP) | 220 km |




