Afgelopen vrijdag kregen we een afbeelding van de Honda Civic Tourer op ons scherm die volgend jaar mee gaat doen aan het British Touring Car Championship (BTCC). Het World Touring Car Championship (WTCC) wordt natuurlijk niet overgeslagen.
Vanbuiten is de opgetuigde Civic nauwelijks van z'n voorganger (foto 2) te onderscheiden. We zien iets bredere wielkasten, een grotere achterspoiler en her en der net even andere luchtgeleiders. Honda meldt dat de grootste wijzigingen op technisch vlak te vinden zijn. Zo moet de WTCC-Civic sterker en strakker zijn dan de 2013-versie.
De WTCC-regels schrijven voor dat deelnemende auto's minimaal 1.100 kilo moeten wegen en maximaal 380 pk mogen hebben, ruim 50 pk meer dan voorheen. Bovendien moet er gereden worden met een geblazen 1,6-liter turbo. Bovendien zijn volledig vlakke bodems nu toegestaan. Op 8 april wordt de eerste race in Marokko gereden op het Circuit International Automobile Moulay El Hassan.






