Gladheid veroorzaakt drukste spits dit jaar
De grootste drukte doet zich voor in het midden en het noorden van het land. Bij Oudenrijn op de A2 en A12 staan veel files. Bij dat knooppunt raakten acht voertuigen betrokken bij een ongeluk. De langste file, 20 kilometer, staat op de A27 door een ongeval bij knooppunten Lunetten. Op de A32 tussen Leeuwarden en Heerenveen ontstond 12 kilometer file door een ongeluk bij Akkrum.
Ook op andere plekken zorgt gladheid voor problemen. Lokale wegen kunnen plaatselijk zeer glad zijn, maar ook op snelwegen is het gevaarlijk.
De gladheid komt door bevriezing van natte weggedeeltes. Daarbij speelt rijp een rol. "Het is vaak moeilijk te zien'', aldus de ANWB. Op meerdere wegen zijn strooiwagens opnieuw de weg opgegaan. Pas in de loop van dinsdagochtend neemt de gladheid af.