Ford-topman waarschuwt voor overcapaciteit
Door de financiële en economische crisis is de Europese autoverkoop fors ingezakt. Veel fabrikanten leden daardoor de afgelopen jaren grote verliezen. De maatregelen die bedrijven tot dusver hebben genomen, waaronder de sluiting van een aantal fabrieken, hebben de capaciteit volgens Mulally (foto 2) nog steeds niet op een houdbaar niveau gebracht.
De verkopen lijken in 2013 de bodem te hebben bereikt, en krabbelden dit jaar tot dusver iedere maand wat op. Overtuigend herstel laat evenwel nog op zich wachten, mede door de nog altijd trage economische groei en hoge werkloosheid in veel Europese landen.
Meer maatregelen zijn dan ook onvermijdelijk, aldus Mulally. "Het is niet genoeg. Ik denk dat bedrijven de capaciteit verder moeten aanpassen aan de vraag'', zei de topman van Ford, het op een na grootste automerk in Europa.
Zelf bespaart het Amerikaanse autoconcern kosten door twee fabrieken in Europa te sluiten. Ford wil dit jaar weer winst zien bij zijn in Duitsland gevestigde Europese divisie, na 3 opeenvolgende jaren met rode cijfers.
De automobielindustrie is goed voor zo'n drie miljoen Europese banen. Met name Frankrijk verzet zich hevig tegen elk verlies van werkgelegenheid bij zijn autofabrikanten, waarvan met name PSA Peugeot Citroën kampt met veel te hoge kosten.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
PRIVATE LEASE Ford
Lees ook

Toplimousine zuiniger dan stadsauto: dit zijn de efficiëntste EV’s!

Dit zijn de beste beginnersauto’s

Deze elektrische occasions blijven nog lang hip en actueel om te zien en kosten €25.000

Nieuwe, compacte elektrische bestelauto van Ford: Transit City






