Ford Th!nk wordt serieus
Ford onthulde op de Los Angeles Auto Show de nieuwe Th!nk city, een elektrisch stadsautootje met een complete uitrusting en good looks. Nu nog in elke parkeergarage een stopcontact!
Een jaar geleden stonden er op de autotentoonstelling in Detroit een aantal modellen van Th!nk op de Ford-stand. De Th!nk-divisie legt zich toe op het bouwen van elektrische auto's en is gevestigd in Noorwegen. Qua vormgeving konden de ontwerpen ons niet zo bekoren, net zomin als de eerste Th!nk die in 2000 in Europa werd geïntroduceerd. De modellen vielen niet zozeer in de termen van een acceptabel stadsautootje, maar konden worden beschouwd als handige golfkarretjes.
Tijdens de onthulling van de tweede generatie van de Th!nk city op de Los Angeles Auto Show in januari verdween ons scepticisme op het moment dat het doek werd verwijderd. Hier stond een echt leuke stadsauto, die zó het verkeersbeeld in onze grote steden mag komen opvrolijken.
De Th!nk city is van buiten en van binnen nieuw ontworpen, biedt plaats aan twee personen en heeft een behoorlijke bagageruimte. Hij is uitgerust met stuurbekrachtiging, elektrisch bediende zijruiten, centrale deurvergrendeling en airconditioning. Volgens Th!nk voldoet hij aan de veiligheidseisen: men hoopt op een driesterren kwalificatie in Europa en een viersterren in de V.S. Twee airbags voorin en veiligheidsgordels met gordelspanners zijn standaard.
De voorwielaangedreven city heeft een stalen chassis met daar bovenop een aluminium space frame en plastic carrosseriepanelen. Er is een mogelijkheid om hem, voordat je gaat rijden voor te verwarmen, of te koelen. Dat eerste is handig in het geboorteland van de Th!nk, terwijl precooling geen overbodige luxe zal zijn in het warme Californië. Want daar zal de city vanaf de herfst van dit jaar bij de Forddealers in de showrooms staan. De productie van de huidige Th!nk zal in maart worden gestopt. Die van de nieuwe city start in de zomer en dan gaat hij in Noorwegen meteen de weg op. Begin 2003 zal hij ook in de rest van Europa op de markt komen.
De city heeft elektromotor met een vermogen van 30 kW, waarmee hij een topsnelheid kan bereiken van circa 100 km/h. Zijn actieradius in 85 km, daarna moeten de accu's weer worden opgeladen (hetgeen zeven uur duurt). Daarvoor heeft hij een lader aan boord en je hoeft voor het opladen dus alleen maar een stopcontact te vinden. Voor stedelingen met een garage zal bij voorbeeld het woon/werkverkeer en/of het maken van korte ritjes in de stedelijke gebieden dan ook geen probleem zijn. Het opladen is voor mensen die een stadshuis zonder tuin hebben onmogelijk. Om grotere aantallen van een elektrische auto te kunnen verkopen, zullen er dan ook laadstations moeten komen. Mensen die gemakkelijk de stekker in het stopcontact kunnen steken, hoeven de Th!nk city om zijn uiterlijk in ieder geval niet meer te laten staan.