Ford, Stellantis en GM bereiken akkoord met vakbond na weken stakingen

Historische staking

General Motors Chevrolet Cruze Ohio Korea producti

Na Ford en Stellantis is nu ook General Motors in de VS tot een akkoord met de vakbond UAW gekomen. Daarmee is de kou voorlopig uit de lucht tussen de 'Grote Drie' en hun werknemers.

Na zes weken van stakingen heeft ook General Motors een akkoord bereikt met de Amerikaanse vakbond voor de auto-industrie, UAW. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Eerder bereikten Stellantis en Ford al een akkoord met de vakbond. De deal met GM komt grotendeels overeen met het akkoord van zijn twee concurrenten. Zo is er onder meer een loonsverhoging van 25 procent overeengekomen. GM's vakbondsleden moeten de overeenkomst nog wel goedkeuren.

De UAW (United Auto Workers) bereikte zaterdag na 44 dagen staking ook al een voorlopig akkoord met Stellantis, het moederbedrijf van merken als Chrysler, Opel, Peugeot, Jeep en Fiat. Ook daarbij kwamen de partijen onder andere een loonsverhoging van 25 procent overeen. Dat werd enkele dagen daarvoor ook al met Ford afgesproken, dat als eerste overstag ging. De 25 procent die er nu bij GM, Stellantis en Ford op komen, is wel minder dan de 40 procent die de UAW eerst eiste, maar meer dan tot hoe ver de autofabrikanten oorspronkelijk wilden gaan.

De stakingen begonnen half september. Het was voor het eerst in de geschiedenis dat er gelijktijdig gestaakt werd bij de Grote Drie. President Joe Biden kwam eind van die maand langs om de stakers een hart onder de riem te steken en zijn steun uit te spreken. Ook dat gebeurde nog nooit eerder.

Lezersreacties (12)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.