AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Ford investeert in Roemeense fabriek
Tweede Ford uit Roemenië
14
Ford meldt dat het 200 miljoen euro steekt in zijn fabriek in het Roemeense Craiova.
Ford investeert 200 miljoen euro in zijn Roemeense productiefaciliteit, een locatie waar het merk nu alleen de EcoSport voor de Europese markt produceert. Met het bedrag wil Ford zijn fabriek klaarstomen voor de komst van een tweede model dat het merk in Craiova wil produceren. Het toevoegen van de nieuwe productielijn moet uiteindelijk 1.500 nieuwe arbeidsplaatsen opleveren. Dat brengt het totaal aantal werknemers in de fabriek straks op 5.900.
Ford houdt nog even onder de pet welke auto straks naast de EcoSport in Craiova van de band gaat lopen. Het is niet ondenkbaar dat Ford de gefacelifte Ka+ toevoegt aan het portfolio van de productiefaciliteit, waar tot voor kort de B-Max werd gebouwd. Momenteel rolt onze Ka+ in India van de band.
PRIVATE LEASE Ford
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook
Nieuws

Renault en Ford: ‘Chinese merken vormen ook een bedreiging voor bedrijfsauto’s’
Nieuws

Ford stapt van Volkswagen over naar Renault: elektrische Fords krijgen Renault-basis
Klassiekers

Deze klassiekers zijn echt goedkoop, maar dan moet je zelf goed kunnen sleutelen
Nieuws

Deze auto’s worden nét te laat youngtimer
Nieuws






