Ford 1.0 EcoBoost weer 'Engine of the Year'
Sinds 1999 organiseert UKIP Media & Events Automotive Magazines de 'Engine of the Year' competitie. Een internationale groep autojournalisten rijkt prijzen uit voor de beste motoren, verdeeld in categorieën op basis van cilinderinhoud. Van al deze motoren wordt er ook nog één overall-winnaar gekozen. Dit jaar gaat die eer voor de derde keer op rij naar de 1,0-liter EcoBoost van Ford.
Het turbomotortje van Ford is ook winnaar in de categorie 'motoren tot 1,0 liter'. Eén categorie hoger, 1,0 liter tot 1,4 liter, valt Volkswagen voor de negende keer op rij in de prijzen met de 1,4-liter Twincharger TSI.
In de categorie 1,4 liter tot 1,8 liter is de 1,6-liter THP-motor, ontstaan uit een samenwerking tussen BMW en PSA Peugeot Citroën, voor de achtste keer op rij de beste.
Winnaars in de hogere categorieën:
1,8-liter tot 2,0-liter: de Mercedes-AMG 2,0-liter turbo, tevens beste nieuwe motor.
2,0-liter tot 2,5-liter: de Audi 2,5-liter vijfcilinder turbo.
2,5-liter tot 3,0-liter: de BMW 3,0-liter Twin Power turbo zescilinder
3,0-liter tot 4,0-liter: de McLaren 3,8-liter V8
4,0-liter en groter: de Ferrari 4,5-liter V8
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
PRIVATE LEASE Ford
Lees ook

Toplimousine zuiniger dan stadsauto: dit zijn de efficiëntste EV’s!

Dit zijn de beste beginnersauto’s

Deze elektrische occasions blijven nog lang hip en actueel om te zien en kosten €25.000

Nieuwe, compacte elektrische bestelauto van Ford: Transit City






