Focus RS krijgt nieuw sperdifferentieel

Fords snelste hatchback nu nog iets beestachtiger

Focus RS Limited Edition
Ford bouwt 1.500 speciale versies van de Focus RS, voorzien van een sperdifferentieel en de nodige sportieve opsmuk. Enige nadeel is dat deze limited edition hier niet leverbaar wordt.

Helaas niet helemaal relevant voor ons, maar toch: in de VS en Canada komt Ford met een speciale Focus RS waarvan er slechts 1.500 worden gebouwd. Ford bouwde deze auto's naar eigen zeggen naar aanleiding van wensen en tips van hardcore fans van de RS. De limited editions zijn voorzien van LSD (een gelimiteerd sperdifferentieel) en zijn leverbaar in slechts twee kleuren: het in het oog springende Nitrous Blue en het kersverse Race Red. De motor is onaangeroerd gebleven, en zodoende ook het toch al keurige vermogen van 350 pk.

Het feit dat de RS voor de gelegenheid is voorzien van LSD, moet de hot hatch nog rapper van zijn plek krijgen dan normaal al het geval is. Het differentieel stuurt vermogen naar het voorwiel dat de meeste grip heeft, waardoor de auto bij fanatiek bochtenwerk eigenlijk altijd genoeg power heeft en nog harder uit een bocht kan accelereren.

De RS is lekker dik uitgerust en krijgt alles mee van het RS2-pakket: verwarmbare zwartleren Recaro's, stuurverwarming, verwarmbare buitenspiegels en navigatie met stemherkenning. Daarnaast is hij standaard voorzien van een overdaad aan koolstofvezel details, glanzende kapjes om de buitenspiegel en een stel woeste 19-inchwielen met een speciale blauwe RS-naafdop. Datzelfde logo vind je ook terug op de zijvleugels van de dakspoiler.

PRIVATE LEASE Ford Focus

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (17)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.