AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Fiat goochelt met Ferrari-aandelen
27
Fiat wil graag wat Ferrari-aandelen verkopen om geld in het laatje te krijgen om het aandeel in Chrysler te kunnen verhogen. Voordat het zo ver is, is eerst een flink aandeel teruggekocht van een Arabische partij.
Fiat heeft 122 miljoen euro betaald om een aandeel van vijf procent in Ferrari terug te kopen van investeringspartij Mubadala uit Abu Dhabi. Vijf jaar geleden kregen de Arabieren het aandeel in handen voor een bedrag van 114 miljoen euro. Dat meldt de Arabische krant The National. De aandelen zijn ooit aan de Arabieren verkocht door de Italiaanse investeringsbank Mediobanca. Volgens marktanalisten heeft het merk Ferrari op het moment een waarde van 2,3 miljard euro.
Door de aankoop heeft Fiat negentig procent van de Ferrari-aandelen in handen. De overige tien procent is in handen van Piero Ferrari, de zoon van Enzo. De aankoop van het aandelenpakket is waarschijnlijk een onderdeel van de strategie van Ferrari voor de komende aandelenverkoop.
Sergio Marchionne kondigt aan dat er eerst een aandeel in het sportautomerk wordt verkocht voordat het aandeel in Chrysler wordt vergroot. Inmiddels heeft Volkswagen-paus Ferdinand Piech zich al gemeld als potentiële klant. Marchionne vertelt er wel meteen bij dat Fiat altijd een meerderheidsaandeel in het merk zal houden.
Ook de onderdelenleverancier Magneti Marelli wordt in de etalage gezet om het kapitaal van Fiat te laten groeien. Volgens marktanalisten zal het een hele kluif zijn om dat bedrijf te verkopen omdat vijftig procent van de verkopen aan Fiat zelf zijn. Als het aandeel Ferrari weer is verkocht en Magneti Marelli van de hand is gedaan wil Fiat tussen 2013 en 2016 het aandeel Chrysler verhogen tot meer dan vijftig procent.
Had je deze auto's al gezien?

Ferrari 328 GTB ~Ferrari Munsterhuis~
- 1989
- 30.485 km
€ 124.900

Ferrari 488 3.9 Spider HELE | Cuoio | Goldrake | Carbon Int. | LED Steering | Pass Display |
- 2018
- 7.903 km
€ 284.950

Ferrari 812 | Atelier Car | Blu Swaters | Veel alcantara! | Lift | JBL | Carbon Driver Zone | Briljante configuratie
- 2019
- 21.922 km
€ 389.500
Lees ook
Nieuws
Ferrari stelt komst tweede EV uit 'omdat niemand erop zit te wachten'
Nieuws
Ferrari hoopt dat EV voor Chinese comeback gaat zorgen
Nieuws
Ferrari 296 Speciale en Speciale A: voor als speciaal niet speciaal genoeg is
Vergelijkende test
Deze 8- en 12-cilinder coupés stonden voor de absolute GT-top in de jaren 80
Nieuws