Ferrari viert verjaardag met 70 eerbetonen

In totaal 350 exemplaren

Ferrari 70th anniversary verjaardag edities
Ferrari 70th anniversary verjaardag editiesFerrari 70th anniversary verjaardag editiesFerrari 70th anniversary verjaardag editiesFerrari 70th anniversary verjaardag editiesFerrari 70th anniversary verjaardag editiesFerrari 70th anniversary verjaardag editiesFerrari 70th anniversary verjaardag editiesFerrari 70th anniversary verjaardag editiesFerrari 70th anniversary verjaardag editiesFerrari 70th anniversary verjaardag edities
De grote Parijs-klapper van Ferrari is natuurlijk de LaFerrari Aperta, maar dat is niet de enige auto waarmee het merk z'n 70e verjaardag viert. De 'Tailor Made'-afdeling kan aan de slag, want er zijn 70 speciale uitvoeringen bedacht!

Met stickers, kleuren en leersoorten grijpt Ferrari terug op iconische racers uit het verleden. In totaal zijn er zeventig van deze mobiele eerbetonen bedacht en ieder van deze uitvoeringen wordt op één exemplaar van elk Ferrari-model toegepast. In totaal rijden er straks dus 350 van zulke Ferrari's rond. Omdat zeventig exemplaren niet op de stand passen, toont Ferrari er in Parijs vijf. Het begint bij de Ferrari California T "The Steve McQueen". De auto is gebaseerd op de 250 GT Berlinetta die de beroemde acteur in 1963 aan z'n vrouw cadeau deed. De bruine kleur en het beige interieur van die auto komen terug op de bijzondere California.

Op basis van de 488 Spider zijn er zelfs twee 'special editions'. De eerste draagt eenvoudigweg de naam 'Tailor Made' en baseert z'n wit/blauwe kleurenschema op de 375 MM die in 1953 door Pininfarina van een koetswerk werd voorzien. Het tweede exemplaar 'The Green Jewel', vindt z'n oorsprong bij de 365 P2 van het Britse David Piper-raceteam. Piper zette in 1965 en 1966 de nodige overwinningen op z'n naam. Behalve de groene kleur valt het interieur van de 488 op, dit omdat er een rode en een zwarte stoel te vinden zijn.

Natuurlijk is er ook een feestvarken op basis van de dichte 488. De naam van deze auto, 'The Schumacher", laat geen twijfel bestaan over z'n inspiratiebron. De GTB is traditioneel Ferrari-rood, maar krijgt witte strepen en gele accenten in het interieur mee. Om ook de twaalfcilinders te laten delen in de feestvreugde, is er tot slot de F12 Berlinetta "The Stirling". Het blauw-met-wit van deze auto komt overeen met de 250 GT Berlinetta SWB waarme Stirling Moss in 1961 de Tourist Throphy op z'n naam schreef.

Wie urenlang door alle 'liveries' wil bladeren én wil zien hoe de verschillende uitvoeringen op andere modellen staan, kan hier terecht.

Lezersreacties (25)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.