Ferrari F70 krijgt z'n imponerende vorm
De tijd dat de Ferrari F70 als heftig vermomde mule rondreed, is voorbij. In Maranello spotte onze spionagefotograaf een gecamoufleerd prototype van de definitieve auto.
We zien een auto die qua lijnenspel wel wat weg heeft van z'n spirituele voorganger, de Enzo uit 2002. Onder de camouflage zien we echter al wel dat de F70 (codenaam) bijvoorbeeld koplampen krijgt die aansluiten bij die van de rest van de huidige Ferrari's.
De aandrijflijn van de F70 wordt complexer dan die van de Enzo. Ook de F70 krijgt de beschikking over een V12, die op zichzelf al ongeveer 800 pk levert. Door toevoeging van elektromotoren zal het totale vermogen echter 900 tot wel 1000 pk zijn. Daarmee zit de F70 dus op het niveau van de oorspronkelijke Bugatti Veyron, maar dan met een veel lager gewicht.
Bij z'n introductie in 2013 staat er meteen een aartsrivaal te wachten: de McLaren P12 (codenaam). Ook een hybride met ongeveer 900 pk en een koolstofvezel constructie, die in 2013 op de markt komt. Als je dan ook nog bedenkt dat Porsche met de 918 komt en Jaguar nog altijd de C-X75 hybride in productie wil nemen, dan kun je wel nagaan dat volgend jaar een bijzonder jaar in supercarland gaat worden.