Porsche stapt de toekomst in met IPv6
Uiteraard zijn er momenteel al internettoepassingen in auto's, maar Porsche wil dit aanzienlijk uitbreiden. IPv6 biedt die mogelijkheid. Met het protocol wordt het in de toekomst mogelijk om auto's of zelfs de (veiligheidsgerelateerde) componeneten in een auto een eigen IP-adres te geven. Daardoor kan Porsche-personeel op afstand exact zien waar zich het eventuele probleem voordoet.
"De gehele auto-industrie kan in de toekomst door IPv6 innovatieve veiligheidsfuncties en zelfs compleet nieuwe veiligheidssystemen ontwikkelen," aldus Lutz Meschke, CFO van Porsche AG. "Een focus op het nieuwe protocol is daarbij een essentiële stap. Porsche zelf heeft nu de beste startpositie."
Porsche houdt al sinds 2008 rekening met de implementatie van IPv6 bij de ontwikkeling van nieuwe auto's. Het merk uit Zuffenhausen is de eerste autofabrikant die eigen IPv6-adressen tot z'n beschikking heeft. Daardoor bevindt Porsche zich op dit gebied op het niveau van veel bedrijven die zich zuiver met internet bezighouden, zoals internationale internetproviders, meldt het merk trots.