'Ferrari 458 turbo en LaFerrari Spider op komst'

Ferrari 458 Spider
Er gaan geruchten dat de nieuwe California T niet de enige moderne Ferrari met turbomotor wordt. Volgens een analyse van Automobile Magazine komt er bovendien een Spider-versie van de LaFerrari, en kunnen we nog veel meer nieuws verwachten uit Maranello.

De geruchten staken direct de kop op na de introductie van de geblazen California T: ook van de 458 zou een turboversie komen. De auto, die volgens Automobilemag.com M458-T Italia gaat heten, zou een twin-turbo V8 krijgen met rond de 670 pk. Een strakgetrokken uiterlijk behoort, net als bij de California, ook tot de wijzigingen.

Volgens de geruchten, die gestoeld zijn op gesprekken met anonieme insiders, houdt Ferrari bij de grotere modellen wel vast aan de atmosferische V12. Eén van de auto's waarin we zo'n motor tegenkomen is de LaFerrari, en daarvan zouden we op termijn een open Spider-versie kunnen verwachten. Die cabrio wordt een zeer exclusief product: er komen er naar verluidt maar 50, en die zullen worden verkocht voor ongeveer tweemaal het bedrag dat voor een 'gewone' LaFerrari gevraagd wordt.

Op basis van diezelfde LaFerrari verwachten we eerder al de niet-straatlegale FXX, waarvan er maar 30 gebouwd zullen worden. De kans is groot dat deze 'racer' de 1000 pk-grens doorbreekt. Een auto die volgens Automobile Magazine niet komt, is de 'instap-Ferrari', een spirituele opvolger van de Dino. Een V6 behoort dan weer wel tot de mogelijkheden, maar zal eventueel in combinatie met (plug-in-)hybridetechniek veel vermogen met een lage uitstoot combineren.

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.