EV-rijder vaak man van middelbare leeftijd met hoog inkomen

Stereotype?

EV elektrische auto multitest Polestar Tesla

Je had het wellicht al een beetje verwacht, maar nu zijn de cijfers er ook: EV-rijders zijn vooral vaak mannen van middelbare leeftijd met een relatief hoog inkomen.

Van de ruim half miljoen volledig elektrische auto's en plug-in hybrides in Nederland is grofweg de helft in bezit van een particulier. Daarbij kunnen we tegen het licht houden wie daarvan eigenaar is. Het blijkt opvallend vaak te gaan om mannen van tussen de veertig en zestig jaar oud. Dat bericht NU.nl op basis van cijfers van het CBS. Maar liefst 77 procent van de stekkerauto-eigenaren valt in deze leeftijdscategorie, terwijl als je alle auto's meeneemt slechts 60 procent van de eigenaren in die groep valt.

Het CBS heeft ook gekeken naar het verband tussen inkomen en autobezit. Daaruit blijkt dat van de 25 procent huishoudens met de laagste inkomens 41,7 procent een auto heeft, waarvan 0,6 procent een stekkerauto. Van de 25 procent huishoudens met de hoogste inkomens had 85,1 procent een auto, daarvan had 3,5 procent een exemplaar met stekker.

Er zijn grote verschillen per gemeente. De drie gemeenten met de meeste elektrische rijders zijn gemeenten waar veel mensen met een hoog inkomen wonen, zoals Rozendaal (5,8 procent), Laren (4,8 procent) en Blaricum (4,5 procent). In Heerlen woonden in verhouding de minste huishoudens met een stekkerauto: 0,7 procent. Daarna volgden Pekela en Brunssum met 0,8 procent.

Lezersreacties (187)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.