AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Enzo-opvolger zet eerste stapjes
38
Je kunt bij een Ferrari natuurlijk moeilijk spreken van een wolf in schaapskleren, maar onder deze F430-carrosserie zit iets nóg heftigers verborgen.
Ferrari werkt aan een nieuwe superauto die de Enzo moet doen vergeten. Intern heet de auto nog FX70 en dit zijn foto's van het prototype, dat zich verschuilt onder een carrosserie van een F430. Toch verraadt de nieuwe dikke Ferrari zich vlug door de veel grotere spoorbreedte en de wielbasis is wat langer dan een F430. De enorme centrale uitlaatpijp eveneens een weinig bescheiden bewijs dat we hier met een serieus geval te maken hebben. Het mooiste detail aan deze auto blijft voorbehouden aan de man die deze foto's maakte. "Het geluid van deze auto is iets geweldigs," meldt hij.
Welke motor Ferrari kiest voor de nieuwe Enzo, is nog niet duidelijk. Er zijn twee alternatieven: de eerste is een V8 met twee turbo's die 700 pk levert. Daarnaast wordt nagedacht over een twinturbo V12 met vijftig of honderd pk meer. Waarschijnlijk zijn CO2-eisen doorslaggevend voor de keuze. In elk geval weten we dat Ferrari door het gebruik van koolstofvezel in zowel de carrosserie als het chassis bezig is met een bijzonder lichtgewicht auto. En een vedergewicht is veel nuttiger voor superprestaties dan een karrenvracht pk's.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
Lees ook
Nieuws

Ferrari schort meeste leveringen aan Midden-Oosten op
Nieuws

Klaar voor de lente: Ferrari Amalfi Spider
Nieuws

Nieuwe eigenaar van op veiling gekochte Ferrari F40 moet hem mogelijk direct weer inleveren
Nieuws

Ferrari Daytona SP3 nóg heftiger dankzij Novitec
Nieuws



