AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Duesenberg reïncarneert in 2007
Een groep Amerikanen is druk bezig hun erfgoed in ere te herstellen. Als het aan hun ligt, zal in 2007 weer een auto onder de naam Duesenberg worden gebouwd.
Een groep Amerikanen is druk bezig hun erfgoed in ere te herstellen. Als het aan hun ligt, zal in 2007 weer een auto onder de naam Duesenberg worden gebouwd.
Het plan lijkt goed doortimmerd: freelance auto-ontwerper Jeff Teague is bezig met het ontwerpen van een Duesenberg voor de 21ste eeuw. Eerder maakte hij al modellen voor Ford, Kia en Hyundai. In januari 2007 moet zijn Duesenberg Torpedo Coupe werkelijkheid worden. Naar verluidt gebruikt de auto veel techniek van de Mercedes CLS.
E.P. Industries –eveneens een Amerikaans bedrijf – schijnt bezig te zijn de laatste hand te leggen aan de motor van de Duesenberg. Dat is een luchtgekoelde supercharged twaalfcilinder motor die extreem onderhoudsvriendelijk is. De motor levert 300 pk en zou een gemiddeld verbruik hebben van ruim 1:20!
Het merk Duesenberg bestond eerder van 1920 tot 1937. In die tijd bouwde het merk uit Indianapolis auto's voor de allerrijksten. Wat dat betreft borduurt de Torpedo Coupe mooi voort op de oude traditie want áls de nieuwe Duesenberg er eenmaal staat, zal die zeker vallen in de categorie 'niet te betalen'.
Plaats een reactie
Lees ook
Nieuws
Extreme Chinese supercar is snelste elektrische auto op de Nürburgring-Nordschleife
Nieuws
Ferrari 296 Speciale kost je bijna €600 per pk!
Nieuws
Ferrari SC40 is eerbetoon aan legendarische Ferrari F40
Autotest
Van bloemistenbus tot V6-monster: Daan bouwt ultieme T3 én ook nog Subaru-Porsche 356
Gebruikersreview
