AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
De nieuwe kleine Mitsubishi!
50
Dit is de nieuwe kleine Mitsubishi die de Japanners tonen op de Autosalon van Genève. Vanaf maart van het volgende jaar start de serieproductie.
Mitsubishi bouwt vanaf maart van het volgende jaar dit nieuwe kleine model in een nieuwe fabriek in Thailand. De auto lijkt de gedoodverfde opvolger van de Colt, die bij Nedcar wordt gebouwd. De naam van de het model is nog niet duidelijk. We houden nog een slag om de arm, omdat een Nederlandse woordvoerder ons nadrukkelijk heeft gemeld dat de Global Small Car nadrukkelijk 'niet de opvolger van de Colt is'.
In elk geval heet deze concept car, die op de Autosalon van Genève wordt getoond, Global Small Car. Eerder waren er geruchten dat Mitsubishi de naam Colt, die sinds 1962 wordt gebruikt, naar de eeuwige jachtvelden wordt gestuurd.
Het nieuwe model wordt in elk geval een vijfzitter die is voorzien van een start/stop-systeem. Ook is er techniek aan boord waarmee remenergie kan worden hergebruikt. Ook is er flink gewerkt aan lichtgewicht-techniek.
Verder spreekt Mitsubishi over een 1,0- en een 1,2-liter motor en een nieuw ontwikkelde CVT-transmissie. De CO2-uitstoot moet bij 90 gr/km liggen en dat betekent natuurlijk een wegenbelastingvrije status en het meest gunstige bijtellingsniveau.
PRIVATE LEASE Mitsubishi
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV Executive ADAPTIVE | 360° CAMERA | WINTERPACK | 4S BAND!
- 2025
- 10.319 km
€ 32.880

Mitsubishi Lancer Sportback 1.6 Limited Edition(NL-auto, Zeer goed OnderH, Parkeersensoren, Etc)
- 2015
- 116.193 km
€ 9.495

Mitsubishi Outlander 2.0 PHEV Executive Edition Trekhaak, Leder, Cruise control, Climatecontrol,
- 2014
- 127.111 km
€ 11.985
Lees ook
Nieuws
De Mitsubishi Outlander PHEV is nu al goedkoper dan eerst – Back to Basics
Nieuws
Mitsubishi Grandis: iets duurder dan Renault Symbioz, veel langer garantie
Nieuws
Mitsubishi Destinator: alleen al leuk om die naam
Nieuws
Mitsubishi Pajero lijkt terug te keren
Autotest