'BMW trekt toekomst autosleutel in twijfel'

Smartphone-app vervangt op termijn sleutel

BMW 7-serie
BMW is er niet de eerste mee, maar nu zet ook deze autobouwer vraagtekens bij de toekomst van de autosleutel.

De sleutel van een moderne BMW 5- of 7-serie met de juiste opties ziet er nu al uit als een (dikke en kleine) smartphone, dankzij het touchscreen dat het onder meer mogelijk maakt om de auto op afstand te starten en te verplaatsen. Een hooggeplaatste vertegenwoordiger van het merk laat tegenover Reuters weten dat de échte smartphone de sleutel op termijn overbodig gaat maken.

"Je hoeft een autosleutel niet meer uit je zak te halen, dus waarom zou je 'm nog de hele dag bij je moeten hebben?", stelt BMW-bestuurslid Ian Robertson. Als de techniek en de tijd er klaar voor zijn, zou BMW vooraan staan om de 'smartphone-sleutel' te gaan aanbieden.

Volvo is nog concreter op het gebied van sleutelloze auto's en beloofde eerder dat het dit jaar al zover zou zijn. Dat lijkt niet te lukken, maar het Zweedse merk is wel actief bezig met alternatieven voor het bekende sleutelkastje.

PRIVATE LEASE BMW

Lezersreacties (46)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.