BMW lanceert submerk i
Bij de introductie in 2013 komen twee modellen beschikbaar: de i3 en de i8. Beide auto's zijn specifiek ontworpen voor hun alternatieve aandrijflijn. In deze LifeDrive filosofie is het chassis van aluminium en de passagiercel van met koolstofvezel versterkt plastic. De productie van dit lichtgewicht materiaal vindt plaats in de Verenigde Staten. In beide auto's zitten dezelfde basiscomponenten voor de elektromotoren, de elektronica en de lithium-ion accu's.
De i3 was voorheen bekend als de Megacity Vehicle. Momenteel gelden de Mini E en de BMW Active E als proeftuinen voor de techniek van de i3. Deze auto rolt net als de i8 uit de fabriek in Leipzig. BMW heeft 400 miljoen euro geïnvesteerd in de fabriek. Hierdoor zijn er 800 nieuwe banen in de Duitse stad.
De i8 is de productieversie van de spannende Vision Efficient Dynamics. De motor van deze concept-car is een 1,5-liter driecilinder turbodiesel. Die is gekoppeld aan hybridetechniek. Inclusief de elektromotoren is er een vermogen van 328 pk. De sprint van 0 naar 100 km/u gaat in 4,8 seconden en de top is als vanouds begrensd op 250 km/u. De milieuprestaties zijn zo mogelijk nog indrukwekkender: er wordt een verbruik genoemd van 3,7 liter op 100 km en het moet mogelijk zijn om vijftig kilometer emissievrij te rijden.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

BMW i3 Basis iPerformance 94Ah 33 kWh Rijklaarprijs-Garantie Navigatie Airco warmte pomp Camera 90% SOH
- 2018
- 52.635 km

BMW i3 Executive 120Ah 42 kWh Sunroof/Harman-Kardon/Camera
- 2019
- 97.208 km

BMW i3 Basis Comfort 22 kWh Rijklaar Henk Jongen Auto's in Helmond, al 50 jaar service zoals 't hoort!
- 2014
- 99.000 km