We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
BMW heeft de naam John Cooper Works opgekocht. Zodoende bezitten de Duitsers nu de merknaam van de officiële Mini-tuner.
BMW heeft de naam John Cooper Works opgekocht. Zodoende bezitten de Duitsers nu de merknaam van de officiële Mini-tuner.
BMW's aankoop van John Cooper Works is een logische. Al snel waren de tuningspakketten leverbaar via de Mini-dealers, maar de opvoersets werden zo populair dat al snel besloten werd deze meteen al in de Mini-fabriek in Oxford te monteren.
John Cooper Works heeft opvoersets voor zowel de Mini Cooper als Cooper S ontwikkeld. Van de vorige generatie Mini maakte de tuner ook de zeer speciale Mini Cooper S Works GP.
Hoeveel BMW heeft betaald aan eigenaar Mike Cooper, zoon van oud-Formule 1 coureur John Cooper, is niet bekend.