BMW en PSA samen in hybridetechniek
Met een startkapitaal van 100 miljoen euro moet de joint venture "BMW Peugeot Citroën Electrification" dit voorjaar beginnen met het ontwikkelen van hybride aandrijftechniek die vervolgens vanaf 2014 in productie moet gaan. De Duitsers en de Fransen menen dezelfde visie te hebben over hybridisering, maar de voornaamste reden van de samenwerking is schaalvoordeel.
Nog voor het eind van het jaar wordt verwacht dat er 400 medewerkers in München betrokken zijn bij onderzoek en ontwikkeling van de techniek. In het Franse Mulhouse zullen vanaf 2014, wanneer daar de productie opgestart is, 250 mensen betrokken zijn bij de productie van hybride aandrijfcomponenten.
Deze joint venture is niet de eerste samenwerking tussen BMW en PSA. Al in 2002 is begonnen met de ontwikkeling van viercilinder benzinemotoren die sinds 2006 ook daadwerkelijk geproduceerd worden. "BMW Peugeot Citroën Electrification" zal zich richten op de ontwikkeling en productie van hoogspanningsaccu's, elektromotoren, generatoren, vermogenselektronica, laadinstallaties en software voor de hybride systemen. Dit overigens niet alleen voor eigen gebruik van BMW en PSA, maar eventueel ook voor derden.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

BMW 418i Executive Schuifkanteldak/AngelEyes
- 2018
- 214.566 km

BMW 3-serie Touring 320e Sportline PHEV 204pk Dealer O.H | Lederen Sportstoelen Verwarmd | Sfeerverlichting | Apple Carplay | Navigatie | Cruise Control | Virtual | DAB | Plug In Hybrid
- 2022
- 104.108 km

BMW 3-serie Touring xDrive 650pk, schaal, carb, keramisch
- 2023
- 52.019 km
Lees ook

Vanwege het heuglijke youngtimernieuws: een geinige Saab, dikke BMW of lekkere Porsche

BMW iX2 Pure Edition biedt meer luxe voor minder geld

BMW iX3 is World Car of the Year

Het bewijs: brandstofgestookte BMW X1 gaat verder met Neue Klasse-neus
