AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het

Besturn B70 is geen Mazda 6 meer

Op eigen leest geschoeid

FAW Besturn B70
FAW Besturn B70
FAW Besturn B70
FAW Besturn B70
FAW Besturn B70
FAW Besturn B70
FAW Besturn B70
FAW Besturn B70
FAW Besturn B70
FAW Besturn B70
FAW Besturn B70

Het Chinese merk Besturn heeft de eerste foto's vrijgegeven van de nieuwe B70. Bij zijn generatiewissel schudt de auto zijn Mazda-genen van zich af.

Besturn is een van de merken van de Chinese fabrikant First Auto Works (FAW). Het merk heeft een derde generatie van zijn B70 naar voren geschoven. Van die liftback laat Besturn nu een eerste serie exterieurfoto's zien. In de vormgeving van de koplampen nemen we designinvloeden van auto's als de CT5 en CT6 van Cadillac waar. Daarnaast heeft de jongste B70 een opvallende knik in zijn schouderlijn en in de portieren verzonken deurgrepen. Officieel beeldmateriaal van de achterzijde en het interieur is nog niet beschikbaar.

Hoewel uitgebreide technische specificaties nog niet zijn vrijgegeven, is wel bekend dat de kersverse B70 op een volledig nieuwe basis van moederbedrijf FAW staat: het FMA-platform. Dat is vrij opvallend. De in 2006 gepresenteerde eerste generatie B70 was namelijk technisch volledig gebaseerd op de eerste generatie van de Mazda 6 (foto's 7 en 8). Die door designhuis Italdesign ontworpen auto werd in 2012 gefacelift (foto's 9 en 10) en moest het in die hoedanigheid tot 2014 uitzingen.

FAW Besturn B70

Besturn B70 (2006-2012)

2014 was dan ook het jaar waarin Besturn de tweede, ditmaal door Giorgetto Giugiaro getekende generatie B70 aan de Chinese automarkt voorstelde (foto 11). Ook die auto was onderhuids een Mazda 6, maar ditmaal mocht de Chinese autobouwer het platform en de motoren tweede generatie van de Japanse middenklasser gebruiken.

FAW Besturn B70

Besturn B70 (2014-2020)

De nieuwe B70 komt nog dit jaar op de Chinese automarkt en gaat onder meer ook in Rusland in de verkoop. Naar Nederland komt de auto niet.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (20)

Reageren