Bentley investeert in hoofdkwartier

Bentley Crewe
Bentley heeft aangekondigd om 40 miljoen pond - zo'n 51 miljoen euro - te investeren in z'n hoofdkwartier in Crewe. Daarmee bereidt het merk zich voor op de komst van de nieuwe SUV.

Volgens Bentley is de investering van zo'n 51 miljoen euro in z'n productievestiging in het Britse Crewe de grootste investering die het merk ooit in het hoofdkwartier heeft gedaan. Er komt onder andere een hagelnieuw onderzoeks- en ontwikkelingscentrum waar zo'n 300 nieuwe werknemers aan de slag kunnen.

Het nieuwe centrum heeft een oppervlakte van 45.000 vierkante meter en omvat naast het nieuwe R&D-centrum een stylingstudio. Volgens Bentley wordt daarmee tevens de laatste hand gelegd aan het voorbereiden van de faciliteit voor de komst van de SUV die in 2016 op het asfalt moet verschijnen.

De nog naamloze SUV - waarvan we in 2012 met de EXP 9 F al een voorproefje kregen - gaat een deel van z'n platform delen met de aanstaande nieuwe Audi Q7. Het testwerk is inmiddels in volle gang en de laatste maanden is Bentley bezig met een uitgebreide teasercampagne. Onder de kap verwachten we de 6,0-liter W12 te vinden, maar ook een dieselversie en een heuse hybride staan op de planning.

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.