AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Audi omarmt Chinese techbedrijven
Alibaba, Baidu en Tencent zetten handtekening
18
Audi's Chinese afdeling wil de samenwerking met techbedrijven verbeteren. Onlangs zijn diverse handtekeningen gezet die dat mogelijk moeten maken.
De verplichte joint-venture die Audi in China met FAW (First Automotive Works) heeft, FAW-Audi, heeft diverse memoranda van overeenstemming getekend met Alibaba, Baidu en Tencent. In een memorandum van overeenstemming leggen partijen gezamenlijke voornemens vast.
FAW-Audi en de drie techgiganten willen nauwer samenwerken op het gebied van data-analyse, internet in de auto en "[...] slim stadsvervoer". Een Chinese 'connected car' van Audi lijkt in het verschiet te liggen. Samen met Alibaba moeten 3D-kaarten worden gemaakt. Met Baidu en Tencent wil Audi zich vooral richten op het ontwikkelen van digitale diensten en applicaties.