Airspeeder MK3: de vliegende auto is geland
Verticaal inhalen
Afgaande op vele voorspellingen is de auto van de toekomst niet alleen elektrisch, maar kan hij ook vliegen. Zo ver is het nog lang niet, maar volgens Airspeeder en Alauda Aeronautics moet het allemaal sneller. Nog dit jaar wil men gaan racen met de vliegende Airspeeder MK3.
De naam ‘Airspeeder MK3’ geeft al prijs dat dit niet de eerste stap is op Airspeeder-gebied, maar het is wel de eerste reële stap. De MK3 is namelijk de eerste van de reeks Airspeeder-prototypes die daadwerkelijk op ware grootte wordt gebouwd. Ook moet de ‘auto’ daadwerkelijk gaan racen, zij het met behulp van een afstandsbediening en dus zonder inzittende.
Alauda en Airspeeder – het lijkt te gaan om één bedrijf met beide namen – noemen de MK3 een auto, maar daarover is natuurlijk discussie mogelijk. Het sigaarvormige apparaat ziet eruit als een kruising tussen een formuleracer en een drone, inclusief propellers op alle hoeken van het voertuig. Het doel is niet om heel hoog te vliegen, maar juist om vlak boven de grond races te laten plaatsvinden. Het hoogste doel van deze races is om kennis te vergaren over het vliegen in deze vorm, zodat de vliegende auto er eindelijk eens kan komen.
De MK3 kan verticaal stijgen en landen. De elektromotoren leveren in totaal 96 kW ofwel 131 pk, maar de Airspeeder weegt naar verluidt nog geen 100 kg. De topsnelheid ligt voorlopig op 120 km/h, maar moet met de vierde generatie stijgen – pun intended – naar 200 km/h. De MK4 moet al volgend jaar verschijnen en is dan de eerste Airspeeder met een piloot aan boord.
Het moet gezegd: amateuristisch oogt dit project niet bepaald. Ook het feit dat onder meer Jaguar Land Rover, McLaren en Boeing bij het project betrokken zijn, geeft te denken. Airspeeder geeft aan dit jaar meer dan tien MK3’s te willen maken, waarmee zoals gezegd nog in 2021 op afstand moet worden geracet.