AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Aandeel Ferrari schiet omhoog
Nettowinst verdubbeld
13
De handel in het aandeel Ferrari is donderdagmiddag kort stilgelegd. De koers van het bedrijf op de beurs in Milaan liep in korte tijd te snel op na de presentatie van kwartaal- en jaarcijfers van de sportwagenfabrikant.
Het Italiaanse bedrijf behaalde in de afgelopen drie maanden een omzet van 836 miljoen euro, waar analisten gemiddeld rekenden op 813 miljoen euro. De nettowinst verdubbelde van 55 miljoen naar 112 miljoen euro. Er werden iets meer dan 2.000 Ferrari's verkocht, een stijging van 4 procent ten opzichte van een jaar eerder.
Voor 2017 rekent Ferrari op een omzet van 3,3 miljard, tegenover 3,1 miljard euro in het afgelopen jaar. Het aantal verkochte auto's zal stijgen van iets meer dan 8000 naar 8400.
Waar beleggers ook enthousiast op reageerden, was de aankondiging van een dividend van 0,635 euro per aandeel. Dat was meer dan waar van uit werd gegaan.
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Nieuws
Ferrari Amalfi: strakker, sterker en scherper dan Roma
Nieuws
Ferrari stelt komst tweede EV uit 'omdat niemand erop zit te wachten'
Nieuws
Ferrari hoopt dat EV voor Chinese comeback gaat zorgen
Nieuws
Ferrari 296 Speciale en Speciale A: voor als speciaal niet speciaal genoeg is
Vergelijkende test