'Volgende Seat Leon Cupra gaat stap verder'
Althans: als we de -toegegeven, enigszins subjectieve- Matthias Rabe, Seats Executive Vice President R&D mogen geloven. In Parijs vertrouwde hij ons toe: "Er komt natuurlijk ook weer een nieuwe Leon Cupra en die zal een stap verder gaan dan de huidige. De auto is uiteraard lichter en zal ook minder onderstuur hebben. Kortom: een duidelijk betere hot hatch."
De motor van de huidige Leon Cupra is verwant aan die van de Audi S3. Aangezien de volgende generatie van die S3 een gloednieuwe 2,0-liter turbomotor onder de kap krijgt, verwachten we die motor ook in de Cupra. Waarschijnlijk krijgt de Cupra dan wel minder vermogen en koppel dan de 300 pk en 380 Nm die het blok in de Audi mobiliseert.
De Cupra laat echter nog wel even op zich wachten. Volgend jaar is het eerst de beurt aan de ST-versie, dus het zou volgens Rabe zo maar eens tot 2014 kunnen duren voor de Cupra zich aandient.
Het volledige interview met Matthias Rabe is te lezen in onze special over de Autosalon van Parijs. Die is te vinden in AutoWeek 40, die vanaf woensdag 3 oktober in de winkels ligt.
PRIVATE LEASE Seat Leon
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Seat Leon 1.2 TSI Ecomotive COPA Airco, Cruise, Lichtmetalen velgen
- 2011
- 147.206 km

Seat Leon 1.0 eTSI Style Business Intense | CAMERA | APPLE CARPLAY | KEYLESS | PARKEERSENSOREN | ADAPTIEF CRUISECONTROL | NAVIGATIE |
- 2021
- 99.932 km

Seat Leon 1.5 eTSI FR Launch Edition - Automaat - Panoramadak- Navi - Org.NL
- 2020
- 107.253 km