AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
"Volgende Opel Astra cabriolet uit Polen"
24
De nieuwe generatie Opel Astra cabriolet komt hoogstwaarschijnlijk uit Polen. In 2013 moet daar de productie starten.
Nu Opel Antwerpen is gesloten moet de Astra cabriolet op zoek naar een nieuw thuis. Aanvankelijk stond Bochum hoog op de lijst als productieplek voor de nieuwe cabriolet. Volgens de Duitse krant Handelsblatt staat Gliwice nu als hoogste op de nominatie. De beslissing is echter nog niet genomen. Gliwice staat bekend als één van de meest productieve GM-vestigingen in Europa en is bovendien goedkoop dankzij de lage loonkosten.
De Opel Astra Cabriolet wordt ontwikkeld door Magna. Dat Canadees-Oostenrijkse bedrijf, deed tijdens de crisis nog een poging deed Opel over te nemen van GM. In Bochum staat men voorlopig dus nog met lege handen. Naast de nieuwe Zafira, waarvan de productie volgend jaar begint, is daar nog een model nodig om de fabriek optimaal rendabel te maken. Wellicht komt de productie van de nieuwe generatie Antara naar Bochum om de pijn te verlichten. De Antara wordt nu nog in Korea gebouwd, maar in de toekomst verhuist de productie naar Europa. Een kleinere SUV en twee modellen in het A-segment moeten in de toekomst echter wél uit Korea komen.
PRIVATE LEASE Opel Astra
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Opel Astra GSi 16V - 1994 - Op de rollenbank
Opel Astra OPC (2015) – Op de rollenbank
Nieuws
Oudste Opel Astra van Nederland is ook de netste – Liefhebber Gezocht
Nieuws
Opel Astra met handgeschakelde versnellingsbak terug van weggeweest
Praktijkervaring