AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
AutoWeek-lezer betrapt nieuwe Suzuki Swift
26
Suzuki is aan het testen met een nieuwe Swift. Die was niet veilig voor onze lezer Jack Ariens, die vakantie viert in de Sierra Nevada in Spanje.
Als Nederland op vakantie gaat, spreiden de tentakels van AutoWeek zich uit over de hele wereld. Vanuit de verste uithoeken krijgen we foto's van lezers die oog in oog staan met prototypes of andere auto's die vragen oproepen. Jack Ariens zette dit jaar de neus van zijn Ford Mondeo Wagon in de richting van de Spaanse Sierra Nevada. Daar liep hij een hele horde testauto's tegen het lijf en maakte onder meer haarscherpe plaatjes van de nieuwe Suzuki Swift die nog zwaar gecamoufleerd zijn testkilometers maakt.
Onder het verkleedkleed van de Swift is al duidelijk te zien dat de auto de familieneus krijgt die we vorige week zagen op de helemaal nieuwe Kizashi en de gefacelifte SX4. Verder blijft de Swift veel bij het oude. Over nieuwe motoren wordt niet gesproken en de topversie blijft de 125 pk sterke Swift Sport. Wellicht komt er op termijn een hybride-versie aan van deze kleine auto uit het B-segement.
In het tweede deel van zijn levenscyclus is er nog een belangrijke taak weggelegd voor de Swift: vanaf 2010 moet hij de honger van de Amerikanen gaan stillen naar compacte en zuinige auto's.
PRIVATE LEASE Suzuki Swift
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Suzuki Swift 1.2 Style Hybrid Automaat/ Apple carplay/ Andriod auto/ Adaptive cruise/ Climaatcontrole/ Camera/ Parkeersensoren/
- 2024
- 3.101 km
€ 24.350

Suzuki Swift 1.2 Style Hybrid Automaat/ Apple Carplay/ Andriod auto/ Adaptive cruise/ Climacontrole/ Keylessentree/Parkeersensoren
- 2025
- 3.121 km
€ 24.950

Suzuki Swift 1.6 Sport, Navigatie,Climate control,L.M.Velgen,Parkeersensoren
- 2012
- 170.651 km
€ 7.950
Lees ook
Nieuws
Van de Suzuki Swift zijn er 10 miljoen verkocht, maar eigenlijk zijn het er veel meer
Autotest
Suzuki Swift uitstekend voorbeeld hoe extreem zuinig een lichte, compacte hatchback kan zijn
Oud & Nieuw
Met de Swift van 2005 definieerde Suzuki de bekende looks die ook de nieuwe weer heeft
Autotest
Crossen met Suzuki Swift AllGrip: dubbel uniek
Nieuws