AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Feestje! Alfa Romeo wordt 99
37
Alfisten over de gehele wereld maken zich op voor de honderdste verjaardag van hun merk in 2010. Morgen viert Alfa Romeo zijn 99ste verjaardag en is dus de start van het honderdste levensjaar.
Op 24 juni 1910 werd Società 'Anonima Lombarda Fabbrica Automobili' gesticht. In de vroegste jaren ging het merk dan ook als A.L.F.A. door het leven. De eerste auto van het merk was de 24 HP, die met een 42 pk 4,0-liter viercilinder een topsnelheid van 100 km/u haalde. Voor zijn tijd een hele prestatie.
Al vanaf het begin is dus gewerkt aan een sportief imago. Dat is altijd doorgezet. Zo startte de eerste formule 1-race in 1950 op Silverstone met vier Alfa's op de twee voorste startrijen. Giuseppe Farina won de wedstrijd – met een Alfa natuurlijk.
In 1915 komt de industrieel Nicola Romeo bij het bedrijf. Daarmee verandert de merknaam van A.L.F.A. in Alfa Romeo. In 1922 wordt de Alfa Romeo RL gepresenteerd; de eerste met een 3,0-liter zescilinder en een vermogen van 56 pk. In jaren '20 begint wat men bij Alfa Romeo de gouden tijd noemt. Er verschijnen auto's als de 6C 1750 (1927) met een zescilinder motor en in 1931 is er de 8C met acht cilinders.
In de jaren '50 roert Alfa Romeo zich in de klasse van de kleine auto's. Dat levert in 1954 de Giulietta op met een bescheiden 1,3-liter motor. In 1962 volgt de Giulia – een auto die vandaag de dag geldt bij velen geldt als de voorvader van alle sportsedans. Een andere beroemde Alfa is de Spider die in 1966 debuteert en een carrière heeft die doorloopt tot 1993. In 1985 wordt het 75-jarig jubileum gevierd met de komst van de Alfa 75.
Voor de honderdste verjaardag doet Alfa Romeo zichzelf de MultiAir-technologie cadeau en natuurlijk zit er nog de Milano in het vat. De Alfisten kunnen de slingers alvast tevoorschijn halen.
PRIVATE LEASE Alfa Romeo
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Vergelijkende test
Ooit een BMW en een Alfa voor beginners, nu youngtimer: BMW 3-serie Compact vs. Alfa Romeo 145
Nieuws
Elektrische Alfa Romeo Junior duizenden euro's goedkoper
Alfa Romeo 166 3.2 V6 24V (2004) – Op de rollenbank
Achtergrond
Spider en GTV, het sprankelijkende duo waarmee Alfa Romeo ons in 1995 verblijdde
Nieuws