Volvo V60 D3 Inscription (2019)

autoreview

Volvo V60 D3 Inscription (2019)

Signalement

UitvoeringV60 D3 Inscription
Versnellingen8, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2019
Jaar van aanschaf2020
KM-stand bij aanschaf20.200 km
KM-stand laatst156.000 km
Lezerswaardering: 77%Keuze van de redactie
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Tijd voor een review

  • 20.200 km

Ik ben ondertussen alweer bijna een jaar en 45.000 km onderweg in mijn “nieuwe” auto, dus hoog tijd om ook hier weer een review over te schrijven.

Mijn vorige auto (Renault Kadjar) liep begin vorig jaar richting einde leasecontract en er moest dus weer nagedacht worden over een opvolger.
Na wat rekenwerk en overleg met de directie ervoor gekozen om deze opvolger niet meer te gaan leasen, maar als bedrijf zijnde aan te schaffen. De opdracht meegekregen om een auto te zoeken met de kop eraf, echter maximaal 1 jaar oud, niet teveel km’s op de teller en, gezien de kilometers die ik maak, moest het een diesel worden. En; “Je kiest zelf voor de bijtelling die je max. wilt betalen, maar probeer de aanschafprijs onder de 50K te houden.”
Hybride zou eventueel een optie zijn, maar daar ben ik zelf nog niet zo’n voorstander van. Ik wacht liever tot dit nog beter uitontwikkeld is, zodat grotere actieradiussen haalbaar zijn. Ik vind het al niks als mijn telefoon nog “maar” 60% batterijcapaciteit heeft, laat staan dat dit over de batterijcapaciteit van een auto gaat. In de toekomst wordt de keuze qua diesels steeds beperkter, dus waarschijnlijk kom ik er op een gegeven moment niet meer onderuit, maar voor nu ging ik weer lekker op zoek naar een fijne diesel. Want eerlijk is eerlijk, een diesel rijdt gewoon lekker relaxed, met weinig toeren en veel power onderin.

Gekeken naar de VW Passat, de Audi A4 en naar de Volvo V60, waarbij de keus uiteindelijk is gevallen op de V60. De Passat vond ik te gewoon en dus een beetje te saai. De A4 vind ik ook erg mooi, maar als je die uit wilt rusten met dezelfde opties die standaard op de V60 zitten, wordt hij bijna onbetaalbaar. De V60 vind ik ook gewoon een erg mooie auto, dus de keus was wat dat betreft snel gemaakt.

Maar goed, het is dus een zwarte V60 D3 Inscription met 8-traps automaat geworden. Iets meer dan een half jaar oud, met een kleine 19.000 km op de teller en niet van nieuw te onderscheiden. Ik heb ook proef gereden in een D3 en qua vermogen vond ik dit meer dan ruim bemeten en had geen enkele behoefte om persé een D4 te nemen. Bij de zoektocht naar een geschikte 2e hands auto is de keus natuurlijk wat beperkter dan dat je een nieuwe helemaal zelf kunt samenstellen.
Deze is o.a. voorzien van Leren bekleding, verwarmde sportstoelen en stuur, standkachel (erg fijn) elektrische achterklep, park assist, driver assist, houtinleg dashboard, dubbele uitlaat, Head-up display, dubbel glas, enz. Al met al teveel om op te noemen, verzin het maar en het zit erop. Het enige wat ik er extra op heb laten zetten is een elektrisch wegklapbare trekhaak.

De auto is trouwens aangeschaft bij Niham in Den Haag. Voor mij niet bepaald in de buurt, maar ik kom voor mijn werk, met enige regelmaat, overal en nergens en Niham is een prettig bedrijf waarbij ik telkens keurig netjes geholpen werd. Een bijkomstig voordeel was dat er een inleverpunt voor mijn leaseauto om de hoek zat. Dus oude auto inleveren, 200 meter lopen en de nieuwe ophalen. Bij Niham uitgebreide instructies over de auto gekregen en gelijk de Volvo app op mijn telefoon e.d. op elkaar afgesteld. Na een half uurtje kon ik onderweg.

Het in- en uitstappen gaat wat lastiger dan ik gewend was. De V60 is best laag en de Kadjar was natuurlijk een hoge auto en daarbij gaat dit een stuk makkelijker. Maar goed, dat was een keuze en ik ben ook weer niet zo oud dat dit onoverkomelijk is. Als je eenmaal zit, zit je ook fantastisch. De stoelen zitten als gegoten en de zittingverlenger zorgt voor goed ondersteuning van de bovenbenen. Het zicht rondom is ook ruim voldoende en bij het achteruit rijden kun je handig gebruik maken van de achteruitrijcamera. De auto is behoorlijk snel en de rijgeluiden zijn extreem laag. Dit komt o.a. door de lage toeren, veel lager dan bij de Kadjar, maar ook het dubbele glas van de ramen filteren nagenoeg alle geluiden van buitenaf weg. De stilte in deze auto valt echt in positieve zin op.

Alles laat zich soepel bedienen en de 8-traps automaat doet zijn werk zonder dat je het merkt en reageert supersnel. Ik kan met een draaiwieltje de drive mode bedienen en kiezen voor een eco stand, een comfort stand en een sport stand. Standaard staat hij in de comfortstand en ik heb eigenlijk nooit de behoefte om dit anders in te stellen. De versnellingsbak reageert ook in de comfort stand razendsnel, dus als je het gaspedaal vlot bedient krijg je een snelle reactie van de versnellingsbak bij zowel het op- als het terugschakelen.

Handig is ook de hill-assistent. Deze zorgt er o.a. voor dat, zodra je stilstaat, de rem ingeschakeld wordt, zodat je niet, zoals bij de meeste automaten, continu met je voet op de rem hoeft te staan om te voorkomen dat de auto weg wil rijden.

De elektrische kofferbakklep is ook een uitkomst. Eerst dacht ik nog, wat heb je daar nou aan, wat kost het voor moeite om die klep met de hand te openen en te sluiten? Maar in de praktijk is dit toch verrekte handig. Je kunt hem van veraf met de afstandsbediening openen, zodat hij al open is als je bij de auto bent. Je kunt hem openen door met je voet een keer in het luchtledige onder de bumper te schoppen. Dit werkt overigens heel erg goed. het gaat ook altijd in 1x goed als je precies onder de V van Volvo schopt. En als je hem dicht wilt doen druk je op de knop met het slotje, dan gaat niet alleen de kofferklep dicht maar de hele auto sluit volledig af. Erg handig. Ook het elektrisch platgooien van de achterbank is handig. Verder had ik vooraf veel andere reviews gelezen en iedereen klaagt steen en been over de min of meer gammele hoedenplank, maar ik heb die ervaring helemaal niet. Als je dat ding met beleid bediend is er in mijn ogen helemaal niks mis mee.

Waar ik wel mijn bedenkingen bij heb is het systeem wat automatisch ingrijpt als er een aanrijding dreigt (ik weet de exacte benaming niet) Op zich werkt dit systeem goed, maar hij kan niet zelf anticiperen. Soms rijd je achter een auto waarvan je ziet dat die gaat afslaan. Zelf laat je dan de afstand tussen deze voorligger verkleinen, omdat je weet en ziet dat hij voor je gaat verdwijnen. De auto ziet dat dus niet en grijpt dan in door boven op de rem te gaan staan, wat gepaard gaat met veel getril en allerlei toeters en bellen die af gaan. Je schrikt je werkelijk de kolere als dit gebeurt. Ik heb al meermaals gezegd, “die auto bezorgt me nog een keer een hartaanval.” Ook bij het achteruit een parkeerplaats o.i.d. afdraaien, grijpt hij in bij alles en iedereen die ook maar in de buurt van de auto komt. Je kunt dit wel uitschakelen, maar dan moet je dat bij elke rit opnieuw doen.
Een soortgelijk iets heb ik bij het autopilot systeem. Je drukt op de knop en de auto houdt dezelfde snelheid en stuurt zelf. (tenminste als er belijning op de weg staat, want daar richt hij zich op.) Dit is superhandig als je tijdens het rijden iets aan het doen bent wat eigenlijk niet mag, even een appje lezen, even in je papieren kijken of zoiets. Iedereen weet dat dit niet mag, maar bijna iedereen maakt zich hier wel eens schuldig aan. Ik doe dit ook zeker niet standaard en probeer dit echt zoveel mogelijk te vermijden, maar soms stroomt het bloed waar het niet gaan kan zullen we maar zeggen.
Maar het irritante van dit systeem is ook weer dat de auto niet zelf kan anticiperen. Je zit dan op de linker baan achter een voorligger die een stuk langzamer rijdt dan je zou willen. De auto houdt op dat moment uiteraard de snelheid van je voorligger aan, maar als die dan terug gaat naar de rechter rijstrook, wacht de auto net zo lang met versnellen tot die auto volledig uit beeld is. Dit kost in mijn ogen onnodig oponthoud voor jezelf en het overige verkeer achter je. Maar door de bank genomen heb ik meer gemak van dit systeem dan ongemak, dus verder prima.

Verder is er nog het Infotainment systeem voor bediening van radio, navigatie verwarming e.d. Dit bevalt op zich goed, het systeem is lekker snel en veel zaken zijn d.m.v. spraak te bedienen en dat is handig. Zeg waar je naartoe wilt en de navigatie zoekt het voor je op, zeg wie je wilt bellen en het wordt geregeld, zeg hoe warm je het wilt hebben in de auto en je wordt op je wenken bediend. 1001 mogelijkheden. Klein puntje van kritiek is de weergave van de kaarten voor de navigatie. Ik kan deze op maar liefst 3 plekken bekijken, op de midden console, tussen de klokken door het stuur en via het head-up display, maar ik vind het niet de duidelijkste kaarten. Ik moet (nu nog steeds) erg wennen aan het inschatten wanneer ik bij de juiste kruising ben waar ik links- of rechtsaf gestuurd wordt. Vaak lijkt het op je scherm nog heel ver weg, maar ineens besef je dat de juiste kruising wel heel snel dichtbij komt. Ik moet er eerlijkheidshalve wel bij vertellen dat ik het geluid van de navi altijd uit heb staan, dus misschien zou het makkelijker worden als je de stembegeleiding erbij hebt, maar er gaat wat dat betreft toch niets boven een ouderwetse Tomtom!
Wat ook niet handig is, dat als je de navigatie eenmaal ingesteld hebt en je de kaart lekker groot op de middenconsole hebt (de eigenlijke hoofdkaart) dit scherm bij ieder telefoontje weer op het standaard startscherm springt. Dus na elk telefoontje moet je weer op het scherm tikken om die kaart weer tevoorschijn te halen. Dit moet beter kunnen volgens mij.

Deze auto is volgens mij voorzien van een winterpakket (Scandinavische import auto) en een groot pluspunt daarvan is de standkachel. Deze kun je via de app op je telefoon programmeren en zo stap je op koude dagen in een voorverwarmde en ijsvrije auto. Heerlijk!
Met die app kun je heel veel dingen regelen, zoals portieren op slot doen of juist open doen, de auto starten, allerlei gegevens zoals verbruik, km standen en actieradius bekijken. Soms krijg je melding dat het alarm afgegaan is en vast nog wat dingen die ik vergeet. Allemaal niet zo spannend, maar dat kacheldingetje is wel een uitkomst!

Nog 2 kleine puntjes van kritiek:
1. Regelmatig heb ik dat als ik scherp indraai op lage snelheid, dus bij parkeren of wegrijden o.i.d., dan doe ik dat door mijn handpalm op het stuur te zetten en zo met 1 hand het stuur te draaien. Hierbij kom ik regelmatig met mijn handpalm op de knop voor de radiobediening en springt de radio dus naar een andere zender. Het gaat nergens over, maar het gebeurt me nogal eens.
2. Als ik “blind” 1 van de voorramen open wil doen, zit ik altijd aan de verkeerde knopjes en gaat het achterraam open. Zal vast aan mij liggen, maar bij mijn voorgaande auto’s heb ik dit nooit gehad en bij deze bijna standaard. Nou is er niks mis mee om af en toe aan de verkeerde knopjes te zitten, maar dat moet wel een bewuste keus zijn en niet per ongeluk gaan…

Al met al ben ik dik tevreden over deze auto en stap ik er dagelijks nog met plezier in. Hij is naar mijn idee sjiek, ziet er best sportief uit, is ook snel, zit vol met opties en gekkigheid en rijdt fantastisch.

Voor nu voldoende info en leesvoer volgens mij, maar als me nog iets te binnen schiet, geef ik wel weer een update.

Afscheid

  • 156.000 km

Mijn review nog eens teruggelezen en zag dus ook dat ik hem tussentijds helemaal niet meer bijgewerkt heb.

De V60 heeft me altijd keurig gebracht waar ik wilde zijn en heeft me nooit in de steek gelaten of teleurgesteld. Tot nu toe de fijnste auto die ik gehad heb!

Wel behoorlijk vaak schade gehad. 2x aangereden, 1x bekrast en 1x ruitje ingetikt (althans geprobeert, was niet door te komen.) En 1x door eigen schuld tegen een pilaar aangereden in een parkeergarage.

Onderhoud best duur vind ik. Je zult dit maar particulier rijden en zelf moeten betalen...
1x beurt á € 1.100,- (incl leenauto)
1x beurt á € 1.400,- (incl. leenauto en 2 banden)
1x beurt á € 2.500,- (incl. leenauto remblokken en 2 motoren achterklep)
1x beurt á € 1.460,- (incl. distributieriem vervangen)

Maar al met al een fantastische auto, de opvolgere hiervan was bijna weer een V60 geworden, maar dan als hybride benzine B4. (Fatsoenlijke diesels zijn bijna niet meer te verkrijgen.)

Bijna zei ik dus, want na lang wikken en wegen heb ik besloten om volledig elektrisch te gaan rijden en over 4 dagen ruil ik de V60 om voor een C40.

Dank voor het lezen van deze in ieder geval en wie weet tot mijn volgende review!

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Volvo V60

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (12)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.