Volvo V60 B4 Plus (2022)

autoreview

Volvo V60 B4 Plus (2022)

Signalement

UitvoeringV60 B4 Plus
Versnellingen7, Automaat met dubbele koppeling
Bouwjaar2022
Jaar van aanschaf2026
KM-stand bij aanschaf65.500 km
KM-stand laatst66.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Aankoop en eerste ervaring

  • 66.000 km

Na een jaar of 18 met Honda te hebben gereden ( nog 1 in bezit als hobby auto, Honda S2000) was er voor mij geen goede opvolger meer voor mijn Honda Accord Tourer. Mijn voorkeur ging uit naar opnieuw een station ivm de ruimte en het feit dat ik een SUV zelf minder mooi vind + zelf liever nog iets lager zit ivm dynamischer gevoel bij het rijden.

Veel opties bekeken, voorkeur ging uit naar terug Japans maar de poule van stations wordt steeds kleiner. De Volvo V60 heb ik altijd een mooie auto gevonden dus hier mezelf verder in gaan verdiepen. Eerst dacht ik aan een T6 (plug in) ivm de prestaties, echter voor mij is dit momenteel nog niet de beste keuze qua afstanden etc. Vervolgens gekeken voor een B5 (mild hybrid) maar die zijn al wat jaren niet meer leverbaar dus kom je op een iets ouder model uit. Dus dan maar voor de middenweg gekozen , een B4.

Wel wilde ik de Plus Dark in Denim Blue uitvoering ivm de iets sportievere accenten. Ook had de voorkeur voor een MY23 model (geleverd vanaf mid-eind 2022) ivm aantal updates.

De auto stond niet bij de deur te koop en ik heb hem via mijn vaste garage laten ophalen, de auto werd dus gekocht aan de hand van foto's en zonder ooit in een V60 te hebben gereden. Best spannend dus :) Gelukkig is dit goed uitgevallen !

Tijdens de aankoop zat er nog geen trekhaak onder, die heb ik er bij de dealer onder laten zetten (elektrisch inklapbaar). Plus een volwaardig reservewiel aangeschaft welke onder de kofferbakbodem past ipv het compressor setje om je band vol te spuiten.

Eerste rij ervaring:
Nog niet heel veel met de auto gereden 500 KM ongeveer.
Auto is zeer stil, zeker tov mijn vorige auto die toch een 10 tal jaar ouder was.
Vermogen is momenteel voor mij voldoende, de auto voelt zeker vlot aan en tussen acceleraties op de snelweg zijn meer dan prima.
In het begin was het wel even zoeken naar de juiste instellingen , veiligheidscontroles etc. maar je kunt best prima dingen uit zetten en uit laten staan. Per sleutel kun je een gebruiker koppelen die een hoop settings bewaart telkens als je gaat rijden.

Wat voor mij nog even wennen is zijn de stoelen, ik vind ze persoonlijk nog aan de harde kant maar wellicht is dit een kwestie van tijd. Er zijn wel meer dan genoeg instel mogelijkheden, lendesteun , zitting verlengers etc.

De adapative cruisencontrol heb ik nu een aantal keer uitgeprobeerd en moet zeggen dat dit verrassen goed en fijn werkt. De auto reageert snel bij afremmen + optrekken vd voorganger en de afstand die je wilt aanhouden valt makkelijk aan te passen. Ook de lane control went sneller dan gedacht.

Enig ''minpuntje'' is soms de automaat (mijn eerste automaat) , ik heb het idee dat hij bv bij optrekken bij een rotonde of wanneer je even flink het pedaal intrapt toch een seconde moet nadenken voordat hij reageert. Dit lijkt weinig wellicht, maar bij een rotonde moet je hier toch even extra bij nadenken.

Het verbruik ligt in deze korte periode op ongeveer 1:15

Als ik meer KM's heb gereden zal ik nog eens een update plaatsen.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.