Volvo S60 D4 R-Design (2012)
autoreview
Signalement
Uitvoering | S60 D4 R-Design |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2012 |
Jaar van aanschaf | 2012 |
KM-stand laatst | 120.000 km |
Mijn 1e Volvo
De S60
Na vele jaren met veel plezier met de S max gereden te hebben op zoek gegaan naar een andere auto. Waarbij de ruimte een minder belangrijk punt is dan voorheen. Destijds kleine kinderen, welke nu groter zijn en we dus minder mee hoeven te nemen.
Bij toeval bij volvo terecht gekomen waarbij men een zeer interessante aanbieding had voor een showroom model volvo S60 D4 R design ( dikke velgen, speciale grill, zilveren spiegels, verlaagd, spoiler en dubbele uitlaat ) met de volgende opties.
- Business Pack Pro
- Driver Support Line
- Security Line
- Winter Line
- Schuif/kanteldak
- Volvo on call
Kortom een super complete auto, welke dankzij een showroom aanbieding en de nu nog 20% bijtelling tot een zeer grote maandelikse bezuiniging leidt. Wat toch fijn is, en ondanks dat een erg leuke en mooie auto om in te rijden kan bezorgen. Het heerlijke 5 cilinder geluid is heerlijk om te horen en ondanks het mindere vermogen 163 pk tov de s max 175 pk ( beide 400 Nm ) is deze sneller, door met name het lagere gewicht.
Ben dus benieuwd hoe deze bevalt, maar kijk er absoluut naar uit!
De 1e duitse kilometers
- 4.000 km
Afgelopen week eens even flink op het gas gegaan richting Duitsland.
Moet zeggen dat gaat best lekker door! Nu op de 18" inch Fortuna velgen en winterbanden merk je wel dat de banden wat zachter zijn en dat er daardoor iets minder grip in de bochten is, maar de wegligging is nog steeds dik voor elkaar.
De achterramen zijn ook geblindeerd middels folie (professioneel gedaan ) en daardoor wordt het uiterlijk nog fraaier.
Zal eerdaags als hij weer schoon is eens wat foto's maken en op internet zetten met deze velgen en donkere ramen.
Heerlijk!
- 6.500 km
Wat een heerlijk geluid toch die 5 cilinder!
Het is zodra hij op toeren is een genot van het geluid, waarbij je wel rekening moet houden met de lange versnellingen, dus lekker in de toeren waarbij de motor het uitzingt.
Hij staat nu in de winteruitvoering dus op 18" 245 lichtmetaal ( zie foto's ) waarbij hij er in mijn optiek nog mooier uitziet dan met de originele velgen.
Ook mijn 1e ervaringen nu met de On Call app. Erg handige functie. Het alarm ging ( foutief ) af, waarbij ik via mijn telefoon een melding kreeg en kort daarna door Volvo On Call werd gebeld of alles in orde was. Kortom er letten er meer op mijn Volvo.
De vering ( sport onderstel ) is wel wat hard afgesteld, dus bij korte hobbels komt deze aardig door, maar na wat tijd raak je hier wel aan gewend.
1 vakantie verder
- 15.000 km
Afgelopen week voor het eerst met de volvo op vakantie geweest en wel te weten op wintersport met het gezin. Kortom met zijn 4en en de complete bepakking. Gelukkig bij de volvo dealer een grote skibox en imperiaal bij geleast dus wat meer extra ruimte.
Dankzij het gebruik van de skibox kon alles gemakkelijk mee ( zoals 3 paar skies en 3 sleetjes enz ) buiten uiteraard alle andere benodigdheden. Nu met de grote skibox bovenop en flink doorrijden ( cruis control op 150 ) toch nog altijd een verbruik van boven de 1op10 zeer netjes zou ik zeggen.
Tot nu is mijn gemiddelde verbruik over 15.0000 km heen 1op14,3 waarbij de wintersport vakantie het naar beneden heeft gedrukt aangezien hij tot voor kort 1op15,2 was.
Niet slecht zou ik zo zeggen met een zeer sportieve rijstel erbij opgeteld.
Kortom gaat nog steeds goed.
1 jaar verder
- 43.000 km
Nu 1 jaar en 43000 km verder met de S60, en kan niet anders zeggen niets dan lof!! Krijg nog steeds een hoop complimenten omtrent de verschijning en nog elke dag genieten van alle luxe en het geluid!
De auto is lekker snel en goed ingereden. Hij heeft ondanks dat ik wel van een beetje gasgeven hou, nog steeds een gemiddeld verbruik van 16,5 km/l al met al niet slecht denk ik zo.
Onderhoudstechnisch op een liter olie ( wat normaal is volgens de dealer ) na geen enkel probleem en ook geen rammeltjes.
Ga met plezier het volgende jaar in.
Het gaat hard
- 73.000 km
Nu alweer 73000 km op de klok staan zonder noemenswaardige zaken.
Hij lust af en toe wel een slokje olie, maar dat is nog beperkt en zeker gezien mijn sportieve ( de auto vraagt erom ) rijgedrag vind ik het alleszins redelijk.
Hij mag eerdaags weer op vakantie en aan een 1500 kg zware caravan sleuren ( iets wat hij met veel plezier doet ).
Ook de service van volvo dordrecht tot heden niets dan lof. Ze staan klaar voor je en proberen echt service te leveren, iets waar volkswagen nog een hoop van mag leren.
Kortom we rijden nog even fijn verder.
Einde in het zicht
- 120.000 km
De volvo staat op het punt om vervangen te worden. Heb met de lease maatschappij kunnen afspreken om de Volvo eerder in te nemen om zodoende nog een keer een 20% auto te kunnen bestellen voor 2016.
Het is een Audi A6 2.0 Tdi S line geworden met automaat en 190 pk. Zie ernaar uit om hier in te gaan rijden, ook al heeft de Volvo mij zeer veel plezier beleeft en mij niet 1x laten staan. Het is nu na deze kilometers gebleken een zeer betrouwbare en kwalitatief goed in elkaar gezette auto te zijn! Geen rammeltje en hij blijft maar gaan zoals ook weer onlangs op vakantie met een 1500 kg zware caravan met 110 km/u zonder enig probleem een berg op. En gezien alle auto's welke met veel moeite de berg opkwamen wil dat wel wat zeggen.
Ook na 3 jaar blijven de mensen zeggen dat het een mooie auto is om te zien.
Kortom vanwege het ontbreken van een modern vormgegeven grotere auto overgestapt naar Audi anders had het zomaar een Volvo kunnen blijven. Wie weet hierna weer....
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

Volvo S60 2.0T Intro Edition Adaptive cruise control en trekhaak
- 2011
- 161.413 km

Volvo S60 1.6 T3 R-design | Schuifdak | Cruise control | LMV 18 inch | Stoelverwarming | PDC | Xenon | Bleutooth | Navigatie
- 2012
- 157.132 km

Volvo S60 1.6 T4 Kinetic 180pk Automaat Clima Navi 2e eig. Historie Volledig
- 2011
- 190.055 km