Volkswagen Tiguan 1.4 TSI 150pk ACT Highline (2017)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Tiguan 1.4 TSI 150pk ACT Highline |
---|---|
Versnellingen | 6, Automaat met dubbele koppeling |
Bouwjaar | 2017 |
Jaar van aanschaf | 2017 |
KM-stand bij aanschaf | 600 km |
KM-stand laatst | 600 km |
Eerste km's
- 600 km
Afgelopen woensdag de Volkswagen Tiguan 1.4TSI Highline opgehaald bij de dealer, na 3 maanden wachten !!
Ik heb gekozen voor de opties:
Highline uitvoering
Executive pakket
Advance pakket
R-line pakket
Easy Open pakket
Led Plus pakket
Zwarte hemel
De auto is werkelijk fantastisch !! De gekozen opties zijn allemaal erg handig en nuttig. Het R-line pakket maakt de auto helemaal af. In de standaard uitvoering vind ik hem te tam. Het glazen panoramadak is een verademing tijdens het rijden, veel licht en frisse lucht ! Het Led-plus pakket zorgt voor veel bekijks en het zicht is in de donkere uurtjes top. Verder is de gehele interieurverlichting voorzien van led wat hem een futuristische look geeft. De led- verlichting in de deuren, grepen en voetenruimte zorgen voor een aangename sfeer tijdens het rijden. In combinatie met de zwarte hemel is het interieur helemaal af.
Het Active Info Display is absoluut een aanrader! Schitterend beeld op alle benodigde info. Het is wel even wennen vanwege de layout en overvloed aan info maar dat komt wel goed. Met Easy Open is het gebruik van de sleutel overbodig. Alles gaat met een lichte aanraking open en dicht. Met een voetbeweging open je de kofferklep, coole optie op het parkeerterrein bij de supermarkt...
0 - 500 km
De auto rijdt zoals je mag verwachten van een moderne compacte SUV, veel comfort en goed zicht rondom vanwege de hoge zit. Wat de Tiguan net wat beter doet rijden is wat mij betreft het sport onderstel. In mijn vorige auto, Renault Kadjar, stoorde ik mij aan het soppige onderstel. De Tiguan is lekker strak geveerd, net genoeg om hem strak op de weg te houden. Het rijden met de 1.4TSI 150pk icm met de 6-bak DSG is fantastisch. De motor heeft ondanks het gewicht van de auto voldoende power om de auto vlot van zijn plek te trekken. Voldoende vermogen en koppel icm met de heerlijke DSG-bak. Ik ben blij dat de auto niet de 7-bak heeft meegekregen. Die jaagt de auto te snel in de hoogste versnelling en geeft het gevoel dat er niet voldoende vermogen beschikbaar is.
De veiligeidssnufjes zijn nuttig en werken perfect. ACC werkt top en zet de auto volledig automatisch tot stilstand als de voorganger in de ankers gaat. Helaas al mogen testen op de snelweg... De Lane Assist had in het begin moeite om het midden van de weg te vinden. Zwabberde van de linkerstreep naar rechterstreep op de snelweg. Kennelijk had het systeem tijd nodig om te wennen, nu houdt het de auto keurig op de weg. Rijden zonder in te grijpen is gelukt, ACC zorgt voor de snelheid en afstand tot de voorganger en Lane Assist volgt de weg....geweldig !!
Minpunten:
Kan er slechts eentje noemen...Volkswagen levert de auto met de welbekende ( ouderwetse ) klapsleutel. Daar had men iets mooiers van kunnen maken...!
Conclusie:
Een heerlijke auto die alles in huis heeft om een succes te worden !
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Volkswagen Tiguan
Had je deze auto's al gezien?

Volkswagen Tiguan 1.5 TSI 150pk DSG ACT R-Line Highline Keyless Camera Virtual Cockpit Panoramadak Navigatie
- 2020
- 107.850 km

Volkswagen Tiguan 1.5 TSI R-Line Black Edition Pano Virtual Trekh. NAP
- 2020
- 159.077 km

Volkswagen Tiguan 1.5 TSI R-Line Sport 7 Persoons 150Pk Automaat (PANORAMADAK, VIRTUAL COCKPIT, APPLE CARPLAY, GROOT NAVI, CAMERA, SPORTSTOELEN, ZWART HEMEL, ADAPTIVE CRUISE, LED KOPLAMPEN, KEYLESS, NIEUWE APK, NIEUWSTAAT)
- 2020
- 124.502 km