Signalement
| Uitvoering | Tiguan 1.4 TSI 150pk ACT Highline |
|---|---|
| Versnellingen | 6, Automaat met dubbele koppeling |
| Bouwjaar | 2017 |
| Jaar van aanschaf | 2025 |
| KM-stand bij aanschaf | 105.000 km |
| KM-stand laatst | 105.000 km |
Eerste buitenlandse trip
Al heel mijn werkzame leven rijd ik auto van de zaak en toen ik switchte naar de zorg moest ik een prive auto kopen. Na eerst een Peugeot 308 met 225.000 km op de teller gereden te hebben dachten mijn vrouw en ik tijdens vorig jaar zomervakantie dat we hoog zitten toch fijner vonden. De laatste paar jaar reed ik Opel Grandland Hybride 225 en dus wel begrijpelijk.
Mijn eisenlijstje was niet lang maar bevatte wel paar belangrijke zaken. Zo moest het een automaat zijn; er moest AppleCarplay op zitten; een trekhaak hebben en niet al te veel km. Mijn oog viel uiteindelijk op een zwarte Tiguan van juli 2017 met 105.000 op de teller in een highline uitvoering.
De auto heeft verder oa een ACC, lane assist, climate control, stoelverwarming en grootlicht assistentie. Conditie was uitstekend.
Vroeger reed ik er 50k tot 60k en met een tankpas van de zaak dus fluitend door het leven. We zochten een auto voor de lange afstand en was verbruik wel belangrijk geworden. Gewoonlijk tank ik nu eens in de zes weken en met huidige benzineprijs is dat best te doen.
Net op vakantie geweest naar Zuid-Frankrijk en met 6.8 liter/100 ben ik super tevreden. En wat een comfort, zo stil en vlot rijdend. Goede stoelen, dito klimaatklcontrol en heerlijke ACC brachten ons uitgerust naar St-Tropez.
Af en toe hoor je het onderstel wel beetje kraken wanneer er een drempel in de weg zit, maar dat is dan ook het enige.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.








Lezersreacties (0)
Reageren