Volkswagen Sharan 2.0 TDI 170pk BlueMotion T. Highline (2011)

autoreview

Volkswagen Sharan
Volkswagen SharanVolkswagen SharanVolkswagen SharanVolkswagen SharanVolkswagen SharanVolkswagen SharanVolkswagen SharanVolkswagen SharanVolkswagen SharanVolkswagen Sharan

Signalement

UitvoeringSharan 2.0 TDI 170pk BlueMotion T. Highline
Versnellingen6, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2011
Jaar van aanschaf2011
KM-stand bij aanschaf10 km
KM-stand laatst92.002 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

VW Sharan

  • 44.510 km

Na 10 maanden rijden en 44500km op de teller leek het me tijd om de balans op te maken. Hoewel de aanschaf prijs van de Sharan vorstelijk is heb ik op een ding na nog geen moment spijt van gehad, De Sharan die ik rij beschikt over meer dan voldoende vermogen. Af fabriek 170pk. Voorzien van chiptuning. Ik weet echter niet of dit nou zoveel uitmaakt. Hij is stil en comfortabel en rijdt eigenlijk als alle andere auto´s van VW. Ik weet niet of dat positief klinkt, maar voor mij is dat genoeg.
Echter wat mij vreselijk is tegengevallen is de RNS 510. Met name de navigatie is dermate slecht dat ik serieus overweeg om deze te vervangen. Het komt geregeld voor, vandaag weer, dat ik een kruising voorbij rij omdat de navigatie nog niet zover was. Het lijkt wel of het pijltje zo´n 50 tot 80 meter na-ijlt. Verder is de kaart hopeloos veroudert. Ik rij elke dag wel een keer verkeerd of om omdat een straat in het systeem nog niet bekend is. Ik heb van ellende maar een TomTom Live gekocht. Daar staan alle straten op, rij ik niet meer verkeerd en ook in het buitenland zijn alle aanwijzingen goed. Kortom vreselijk apparaat. Ik begrijp niet dat er niet meer over geklaagd wordt. Sterker nog! Ik snap niet eens waarom die dingen zoveel gejat worden…….
Voor het overige niet dan lof over de Sharan. Met name in de weekenden met de familie op pad en met de kinderen naar de Hockey. Fantastische auto.

Verder is de Sharan als volgt.
Sharan Highline 2.0 TDI BlueMotion Technology 125 kW/170 pk 6-DSG, Deepblack, Antraciet interieur leder, Sportonderstel 15 mm verlaagd, Volkswagen radio-navigatiesysteem 'RNS 510', Executive Plus packet, 7-zitter pakket, Achteruitrijcamera, Alarm 'Plus', Flash drive West-Europa, Park Distance Control, Multimedia aansluitbox, Elektrisch bedienbare schuifdeuren links en rechts, Elektrisch bedienbare achterklep, Zijruiten achter en achterruit 35 % donker getint, Zonwering zijruiten achter, Zonder type-aanduiding, Telefoonvoorbereiding 'Premium', Trekhaak, Chiptuning

Update

  • 63.687 km

Tijd voor een update.
Een paar weken geleden naar de garage voor een onderhoudsbeurt. Gelijk maar gevraagd of zij iets konden doen aan de RNS510. Jammer maar helaas! Het enige advies die ik heb gekregen is dat ik niet moet inzoomen!!! Dat de garage er geen raad mee weet en hun onkunde wilde compenseren hebben zij gratis en voor niets de kaart voorzien van een update! Hartstikke goed zou je denken! Echter staan er wegen waar ik al 1,5 jaar overheen rijd er nog steeds niet op! Dus toch maar weer m'n TOMTOM Live uit de kast halen....
Schandalig! Volkswagen!

Verder de auto zelf! Ik kan niet anders zeggen dan dat ik de auto geweldig vind rijden. Stoelen zitten comfortabel. De motor doet stil z'n werk. Misschien een heel klein minpuntje zijn de rammeltjes die je af en toe hoort van de middelste rij stoelen. Het lijkt wel als je over hobbels rijdt dat de veren van de stoelen tegen het ijzer komt. Wellicht dat ik het zelf nog wel kan verhelpen.

Wordt vervolgd...

Vervolg...

  • 92.002 km

90.000 km is denk ik een goed moment om de balans maar weer eens op te maken.

Afgelopen weken met de auto en caravan naar Kroatie gereden en ik moet zeggen de auto geeft geen krimp. Het rijdt fantastisch. Ik kan hem echt iedereen aanbevelen. Een groot nadeel is en blijft de RSN 510 en dan met name het navigatie gedeelte. Ik had al in de gate dat Oost-Europa niet op de navigatie stond. Dus ik naar de dealer. Of ze voor mij Oost-Europa erbij konden zetten? Dit hadden ze bij de dealer nog nooit gehoord. Een RNS 510 met West en Oost-Europa. Ze hadden geen idee en waren eigenlijk niet bereid dit na te zoeken. Toch vreemd! Koop je een auto van 60.000 euro en de dealer weet het niet. Dan maar even Googelen. Ik kwam er al snel achter dat dit niet mogelijk is. Niet te geloven. Een TomTom apparaatje dan maar tegen de ruit.
Overigens een recentie update van de kaart maakt in Nederland ook niet veel uit want als je over de A2 rijdt en je kijkt op de 510 dan rij je in het weiland.
Echt! Die 510 zit me zo dwars. Het is te hopen dat TomTom snel een systeem maakt voor Volkswagen want deze koop ik nooit meer.

Voor de rest een perfecte reisauto.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.